29 травня
Завантажити ще

У ніч вторгнення Росія хотіла знищити весь кіберзахист України

У ніч вторгнення Росія хотіла знищити весь кіберзахист України
Фото: pixabay.com

У ніч повномасштабного вторгнення в Україну росіяни мали намір знищити весь кіберзахист України. З того часу українські фахівці припинили понад 120 потужних кібератак на ресурси органів державної влади та військового управління. Про це повідомляє прес-служба Служби безпеки України.

- Найбільша кількість кібератак припала на ніч вторгнення РФ, адже саме тоді ворог хотів знищити весь кіберзахист України. Проте робота СБУ та інших органів кібербезпеки не дозволила ворогові використовувати кіберпростір. Також було знешкоджено всі спроби окупантів паралізувати стратегічно важливі електронні ресурси або використати їх для поширення пропаганди, – розповіли силовики.

До того ж українські фахівці запобігли зламу ІТ-систем об'єктів критичної інфраструктури, операторів зв'язку та ЗМІ.

СБУ розпочала низку розслідувань, щоб встановити та притягнути винних до відповідальності.

– За попередніми даними, організацією кібердиверсій займалися спецслужби РФ, а реалізували спеціалізовані хакерські групи APT28, АРТ29, Sandworm, BerserkBear, Gamaredon, Vermin тощо, – розповіли у відомстві.

Зазначимо, раніше Anonymous, які виступили проти агресії Росії, зламали сайт Міноборони РФ та злили базу даних, у якій були телефони, пошта та імена співробітників.