Завантажити ще

"Феєрверк" на честь Байдена за 340 мільйонів доларів: Росія випустила по Україні рекордну кількість ракет за день

Фото: Militaryarms.ru

Російські окупанти 26 березня влаштували наймасовіший ракетний обстріл території України з початку війни. Тільки на відміну від ночі 24 лютого (яка можна порівняти з минулою суботою за інтенсивністю ударів), коли ворог підступно напав, більшість ракет не долетіли до цілей.

За підрахунками російського видання The Insider, 26 березня Росія випустила рекордну кількість ракет по Україні. Більшість із них сили ППО України збили у небі. За даними видання, ЗС РФ у короткий інтервал часу випустили щонайменше 70 ракет. До мети долетіли лише 8 із них.

52 ракети запустили з кораблів Чорноморського флоту та ще не менше 18 – з території Білорусі. Загальна вартість ракет становить 340 мільйонів доларів, з урахуванням логістики залп 26 березня оцінюється в півмільярда доларів.

ракети, що долетіли до цілей, завдали серйозної шкоди критичній інфраструктурі Львова. Нафтобаза у Львові, яку окупанти обстріляли ракетами 26 березня, повністю знищено. Пожежа була ліквідована більш ніж через 12 годин. Знищено й базу ПММ у Луцьку. Крім того, у Львові ракети потрапили до бронетанкового заводу (це за версією командування українського ППО, у Росії ж заявляють, що завод - радіоремонтний).

В Україні подібну активність Росії та удари саме по західних регіонах пов'язують із перебуванням у цей час у сусідній Польщі Джо Байдена. Повітряна тривога 26 березня та удари окупантів навіть у часі співпали з виступом американського президента з промовою про війну в Україні.

- Ракети летіли не Львовом, а в напрямку Джо Байдена. Зрозуміло, чому саме Львів став мішенню Путіна. Це красномовна політична ляпас президенту США, який на той час перебував за якихось 10 хвилин польоту ракет окупантів від атакованого Львова, - заявило командування Повітряних сил ЗСУ.

За останньою оцінкою Пентагону, опублікованою до 26 березня, з початку війни РФ випустила територією України понад 1200 ракет різних типів. Експерти розходяться у думках щодо поточного стану арсеналу високоточної зброї у Росії. Частина фахівців заявляє, що окупанти більшу частину таких боєприпасів уже використали, інші вважають, що ракет у РФ, як і раніше, багато.