5 червня
Завантажити ще

Збитий російський льотчик Красноярцев зізнався, що вбив мирного українця, який гнався за ним із вилами

Збитий російський льотчик Красноярцев зізнався, що вбив мирного українця, який гнався за ним із вилами
Фото: екранне відео \ГУР МО

Пілот російського військового літака СУ-34 Олександр Красноярцев, збитий і затриманий на околиці Чернігова 5 березня, зізнався, що при спробі втекти після катапультування з підбитого літака вбив цивільного, який гнався за ним з вилами. Про це він розповів під час допиту 24 березня.

Раніше полонений льотчик Красноярцев повідомив, що начальство віддавало йому накази про бомбардування за 10 хвилин до бойового вильоту. Крім того, російське командування розповіло йому, що все мирне населення українських міст, де він "працював", нібито евакуйовано. При цьому льотчик зізнався: усвідомлював, що бомбардує міську інфраструктуру. У полоні росіянин зрозумів, що Росія веде війну проти мирного населення України.

Інший російський льотчик, Максим Кріштоп, якого збили та взяли у полон українські військові, під час допиту розповів, що виконував злочинні накази та скидав авіабомби на мирне населення в Україні, але тепер шкодує про це.

У свою чергу взятий у полон російський льотчик Олексій Головенський, який бомбив Україну, підтвердив, що на Полтавщині живуть його батьки. А наказ бомбити Харків наказав російський командувач - уродженець Чугуєва, що неподалік від першої столиці.