Завантажити ще

Ризик хімічної атаки з боку Росії зростає, але командування ЗСУ вживає заходів

Ризик хімічної атаки з боку Росії зростає, але командування ЗСУ вживає заходів
Фото: t.me/CenterCounteringDezinformation

Ризик того, що Росія застосує проти України хімічну зброю, зростає з кожним днем. Про це 25 березня повідомляє Центр протидії дезінформації при РНБО.

За їхніми даними, фахівці з InformNapalm сповіщають про можливе використання зарину – бойової отруйної речовини нервово-паралітичної дії. Росія може використати його у тих містах, де окупанти не можуть прорвати оборону.

Факти від розвідки, які вказують на намір використати хімічну зброю:

  • 17 березня офіцери РФ, що воюють в Україні, отримують ін'єкцію Pralidoxime (антидот фосфороорганічних сполук);
  • 20 березня командний склад окупантів отримав ампули з атропіном (антидот при хімотруїнні).

Крім того, окупаційна пропаганда поширює наративи про «американські біолабораторії в Україні» та «витік патогенів» звідти.

Командування Збройних сил України вживає заходів щодо забезпечення виконання завдань і в умовах можливого застосування РФ хімічної або ядерної зброї в Україні, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" бригадний генерал, заступник начальника штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Олександр Грузевич.

- Така можливість існує, і командуванням Збройних сил, зокрема командувачем Сухопутних військ, вживаються заходи виконання завдань і в цих умовах. Такої можливості повністю виключити ми не можемо, але 100-процентну гарантію, що він їх застосує, теж не дамо, - сказав Грузевич.

Він також звернув увагу на те, що відомі випадки, коли росіяни застосовували у Сирії хімічну зброю.

- Росія наразі пройшла точку неповернення, і на сьогодні вона схожа на маленьку дитину, яка має небезпечні речі, і вона не знає, що з ними робити. Те, що вони можуть застосувати хімічну або ядерну зброю, цей факт виключати не можна.  Але чи готові вони до цього? Застосування ядерної зброї в Україні поставить великий хрест на Росії, на мою думку, як на державі взагалі, тому що в усьому світі ядерна війна нікому не потрібна, - наголосив Грузевич.

Раніше було зафіксовано факти застосування російськими окупантами в Україні фосфорних та касетних боєприпасів. І ті, й інші належать до заборонених.

Джо Байден на саміті НАТО заявив, що США та Альянс дадуть відповідь Росії, якщо вона застосує хімічну зброю в Україні. Чим та як відповість - американський лідер не уточнив.