Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

Чому санкції не зупиняють Росію: думка економіста

Чому санкції не зупиняють Росію: думка економіста
Фото: Elchinator із сайту Pixabay

Відповідаючи на запитання, чому безпрецедентні санкції поки що не змогли зупинити РФ, аналітик TeleTrade Сергій Родлер виділяє кілька причин.

По-перше, каже експерт, минуло замало часу. Незважаючи на вихід великої кількості великих компаній, їхні товари все ще є на складах, а ліцензії поки що працюють. Найскладніше доводиться IT-сфері, оскільки доступ до різноманітних платформ і сервісів можна перекрити оперативно, і саме тому з країни в короткий термін поїхала величезна кількість її представників. А ось що стосується інших індустрій, то все погано, але поки що терпимо. Але далі буде лише гірше.

- Проблема в тому, що рядове населення особливо не здатне вплинути на ситуацію через потужний силовий блок і активне зачищення всіх незгодних або потенційно незгодних з політикою Путіна за роки його правління, - вважає Родлер. - По суті, єдине, що йому справді вдалося за роки при владі, так це створити потужний інструмент репресій. Для зміни поточного курсу необхідні рухи у верхах влади, але це теж не найшвидший процес.

По-друге, продовжує Родлер, санкції виявилися не найефективнішим інструментом впливу через те, що спрямовані трохи не на тих. Нині страждають усі: від багатіїв до пересічних громадян. А ось силовики – опора путінського режиму – почуваються чудово. Вони вже змогли посилити свою владу, а незабаром можуть отримати доступ до майна іноземних компаній у разі їхньої націоналізації.

- Можливо, тут є така логіка: все й так уже погано і навряд чи буде гірше, тож можна вже нічого не боятися, - припускає експерт. - А якщо всі можливі обмеження вже введені, можна й надалі «жестити» як щодо України, так і щодо мешканців своєї країни. Водночас прискорити процес розколу у верхах можуть невдачі у конфлікті: військові негативно реагують на подібні провали, особливо якщо так звані «операції» спочатку замислюються на кшталт бліцкригу.​