Завантажити ще

Окупанти відпустили взяту в полон українську журналістку, змусивши записати відео про її "врятоване життя"

Окупанти відпустили взяту в полон українську журналістку, змусивши записати відео про її
Фото: facebook.com/victoria.roschina

Російські окупанти звільнили з полону журналістку "Громадського" Вікторію Рощину. Зараз вона їде до Запоріжжя, де має зустрітися із рідними. Про це заявили 22 березня на сайті видання.

Повідомляється, що кілька годин тому проросійські ЗМІ та телеграм-канали стали розповсюджувати відео, в якому Вікторія Рощина заперечує свої претензії до російських служб, які тримали її у полоні, та каже, що вони врятували їй життя.

Цей запис, який став умовою звільнення, журналістка записала під тиском російських силовиків, заявляє "Громадське".

На відео Вікторія Рощина серед іншого розповідає, що була затримана у Бердянську, коли прямувала у гуманітарній колоні із Запоріжжя до Маріуполя. У її камері окупанти виявили фото військової техніки РФ.

 

Рощина заперечує свої претензії до російських військових, які тримали її в полоні, та каже, що, з високою ймовірністю, дії військових РФ "зберегли її життя та здоров'я". Цей запис, який став умовою звільнення, журналістка записала під тиском російських силовиків.

Усю правду про затримання та перебування у полоні Вікторія розповість найближчим часом.

Зв'язок з Рощиною зник більше тижня тому, коли вона поїхала до Маріуполя через Бердянськ. Її колеги припускали, що за викраденням стоїть російська ФСБ. Журналісти в перші дні після зникнення колеги намагалися визволити її, не розголошуючи, але 18 березня все ж таки опублікували інформацію про її зникнення.

22 березня стало відомо, що український фоторепортер Макс Левін зник на лінії фронту на Київщині. Також ми публікували історію відеожурналіста Мстислава Чернова та фотографа Євгена Малолєтки, які в певний момент опинилися єдиними представниками ЗМІ в обложеному Маріуполі і зняли репортаж про бомбардування російськими окупантами місцевого пологового будинку.