1 червня
Завантажити ще

Російські окупанти вже вкрали українську воду на 620 мільйонів

Російські окупанти вже вкрали українську воду на 620 мільйонів
Фото: facebook.com \Держекоінспекція

Після нападу Росії на Україну 24 лютого окупанти практично одразу захопили всі гідротехнічні споруди Північно-Кримського каналу і з того часу незаконно, без згоди української сторони, відібрали води на 620 мільйонів гривень. Про це повідомляє прес-служба державної екологічної інспекції.

Споруди Північно-Кримського каналу регулювали водопостачання води з Каховського водосховища нижнього басейну річки Дніпро до півострова Крим. Постачання води на півострів Україна блокувала і збиралася відновити водопостачання лише після припинення окупації Криму. Проте ворог 27 лютого зруйнував тимчасову греблю.

Також окупанти знищили автомобільний міст і головну перегороджуючу споруду каналу. Наразі Росія здійснює водозабір із Каховського водосховища нижнього басейну річки Дніпро. Зазначається, що пропускна потужність гідроспоруди – 50 кубометрів за секунду.

Країна-агресор завдає Україні збитків на понад 32 мільйони 628 тисяч гривень на добу. Таким чином, росіяни вже викрали води на 620 мільйонів гривень.

Раніше у розпорядження ЗМІ потрапив лист, який розкриває плани Росії щодо необмеженої вирубки лісів на окупованій території України - його продаж має покрити частину витрат на вторгнення. Крім того, РФ планує привласнити Запорізьку АЕС.