19 липня
Завантажити ще

Співробітник українського посольства намагався вивезти до ЄС валюту та золото на мільйон доларів.

Співробітник українського посольства намагався вивезти до ЄС валюту та золото на мільйон доларів.
Фото: t.me/DBRgovua

Слідчі Державного бюро розслідувань вилучили в одного з працівників українського посольства в країні Європейського Союзу золотовалютні цінності на суму близько 1 мільйона доларів при спробі незаконно вивезти їх за кордон. Про це повідомляє прес-служба відомства.

"На пункті пропуску "Ягодин" Волинської митниці 28 лютого слідчі ДБР провели огляд дипломатичного мікроавтобуса, в якому було виявлено та вилучено майже 68 тисяч євро, понад 140 тисяч доларів США, понад 12 кілограмів злотих злитків, ювелірні вироби із золота вагою 13,8 кг, а також велика кількість цигарок. Все це працівник посольства намагався вивезти за кордон під виглядом дипломатичної пошти", - встановили слідчі.

Як зазначено у повідомленні, суд визнав винним дипломата за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу "Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України із прихованням від митного контролю".

На зловмисника суд наклав штраф у розмірі 26,8 мільйона гривень. Також суд ухвалив передати вилучені гроші та золото у власність держави, після чого ДБР передало їх на потреби української армії.