15 липня
Завантажити ще

Радник мера Маріуполя заявив, що жертвами окупантів стали до 20 тисяч жителів міста.

Радник мера Маріуполя заявив, що жертвами окупантів стали до 20 тисяч жителів міста.
Фото: facebook.com/UkrainianLandForces

Жертвами російських окупантів у Маріуполі стали до 20 000 місцевих жителів. Таку цифру назвав радник мера Петро Андрющенко. При цьому міськрада наполягає на підтвердженій кількості загиблих – 2357 осіб, повідомили у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

За словами Андрющенка, загиблих ховають у дворах, вулицях. Муніципальні служби не працюють, цвинтар – на території, контрольованій російськими загарбниками.

- Останнє джерело води зупинилося кілька днів тому. Централізоване розвезення води стало неможливим через постійні обстріли і бомбардування. Для того, щоб дати людям попити, у місті розібрали системи опалення та теплотраси – зливали воду з них, - розповів Андрющенко.

За його словами, російські окупанти свідомо почали знищувати Маріуполь після того, як той відмовився визнати «російський світ». На даний момент у місті непридатні для життя 80% житлового фонду. З них щонайменше 80% неможливо буде відновити ніколи.

Останній працюючий магазин із запасами їжі був цілеспрямовано знищений окупантами, наголосив Андрющенко.

Гуманітарний вантаж у Маріуполь російські окупанти не пропускають уже майже 2 тижні. При цьому напередодні міста вперше змогли виїхати люди на приватному транспорті. Вони вже прибули до Запоріжжя.