Завантажити ще

У бою за Київ загинув український льотчик Олександр Мариняк

У бою за Київ загинув український льотчик Олександр Мариняк
Фото: facebook.com \Василь Мулик

У бою за Київ загинув український військовий льотчик Олександр Мариняк. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив товариш загиблого - Василь Мулик.

За його словами, Олександр Мариняк (Марик, як його всі називали) восени минулого року звільнився із ЗСУ та пішов на пенсію, влаштувався в авіацію Національної поліції, почав літати на Н-145, але коли Росія напала на Україну, повернувся і знову сів на свій гелікоптер Мі-24.

- Марік літав на своїй улюбленій "двадцятьчетвірці" в Ліберії та Конго, трощив сепарню у 2014-му на Сході. Саме Марік вів за собою ланку Мі-24 над Хрещатиком на торішньому параді до Дня Незалежності. Він був закоханий у небо та авіацію. Єдине, що він любив більше, так це своїх дітей та дружину. А потім було 24 лютого. І Марік повернувся до бригади. І сів у кабіну своєї улюбленої "двадцятьчетвірки". І гасив московських покидьків. 8 березня вертоліт підполковника Мариняка під час виконання бойового польоту було збито під Києвом. Екіпаж загинув. Разом із Сашком поклав своє життя льотчик-оператор капітан Іван Беззуб, - розповів товариш загиблого льотчика.

Олександр Мариняк був похований у Бродах.

Раніше в Міноборони розповіли про подвиг українського льотчика Степана Чобану: він прийняв повітряний бій і вивів з-під удару окупантів ескадрилью з Кропивницького.

Також ми писали про те, що заслужений військовий льотчик Росії закликав окупантів негайно припинити бомбардування міст України.