6 грудня
Завантажити ще

Міноборони Білорусі назвало фейком інформацію про ракетний удар російських літаків по селу Копані

Міноборони Білорусі назвало фейком інформацію про ракетний удар російських літаків по селу Копані
Фото: Vitaly V. Kuzmin\vitalykuzmin.net\ru.wikipedia.org

Міністерство оборони Білорусі спростовує інформацію про авіаудар по білоруському селу 11 березня. Про це повідомляє видання "Белта" із посиланням на офіційного представника Міністерства оборони РБ Інну Горбачову.

- Міністерство оборони однозначно заявляє, що інформація про ракетний удар по білоруському селі є відвертим маренням, - заявила вона.

У Білорусі заявили, що в цих районах не підтверджують подібну інформацію.

"Військове відомство заявляє, що розповсюджувана інформація про завдання ударів по території Республіки Білорусь є черговою провокацією і спробою розкачати білоруське суспільство. Станом на 18:30, незважаючи на заяви українських чиновників та низки ТГ-каналів, ані засоби контролю та розвідки повітряного простору, ані підрозділи МНС, які виконують завдання у цих районах, не підтверджують подібну інформацію", - пишуть у Білорусі.

Від місцевих жителів надходила суперечлива інформація. Виданню Zerkalo.io жителі села Копані не підтвердили факт атаки:.

- У нас нічого не сталося. Все гаразд, тихо, спокійно. Нічого не вибухнуло, нічого не впало. І літаків жодних немає, – сказала одна із мешканок.

У той же час інша мешканка Копанів сказала "Єврорадіо", що "наче землетрус був": шибки тряслися і було страшно.

Командування Повітряних сил ЗСУ та Державна прикордонна служба України раніше заявили, що вдень 11 березня російські літаки зайшли на територію України, розвернулися над українськими населеними пунктами Городище та Тумень, після чого завдали вогневої поразки населеному пункту Копані. Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко опублікував фото нібито Копанів, де над деревами здіймається дим від вибуху. В Україні це розцінили як провокацію для того, щоб втягнути Білорусь у війну на боці РФ.