23 вересня
Завантажити ще

Росія визнала, що відправила воювати в Україну солдатів-строковиків - але нібито помилково

Росія визнала, що відправила воювати в Україну солдатів-строковиків - але нібито помилково
Фото: REUTERS

Міністерство оборони Росії вперше визнало, що на війну в Україну відправили солдатів-строковиків. Про це повідомив представник Міноборони Росії Ігор Коношенков на брифінгу. Відео розмістив телеграм-канал прокремлівського ЗМІ " РІА Новости ".

- На жаль, виявилося кілька фактів присутності військовослужбовців термінової служби в частинах російських Збройних Сил, які беруть участь у проведенні спеціальної військової операції на території України. Практично всіх таких військовослужбовців уже виведено на територію Росії, - заявив він.

За словами прессекретаря президента РФ Дмитра Пєскова, посадових осіб, які відправили строковиків на війну, покарають.

- Путіну було доповідено про виконання його вказівки категорично виключити залучення строковиків до виконання завдань в Україні, за його дорученням до Головної військової прокуратури направлено матеріали для правової оцінки дій та покарання посадових осіб, відповідальних за невиконання цієї вказівки, - сказав Пєсков.

Президент Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що в Україні воюють, зокрема, строковики та курсанти військових училищ. Єдиною людиною у Росії, хто про це сказав, була член Ради Федерації Людмила Нарусова (мама телеведучої Ксенії Собчак). За її словами, із строковиками підписали контракт і згодом їх відправили на війну в Україну. Нарусова 4 березня заявила, що строковиків вивели з України, але "з роти в сто людей живими залишилися четверо".

За даними ЗСУ, за час війни в Україні загинуло 12 635 російських військовослужбовців. Число жертв зростає з кожним днем.

 

Новини по темі: Війна України з Росією