Завантажити ще

Збитий над Черніговом російський льотчик Красноярцев раніше бомбив Сирію та фотографувався з Асадом

Збитий над Черніговом російський льотчик Красноярцев раніше бомбив Сирію та фотографувався з Асадом
Фото: ssu.gov.ua \скнір відео

Один із льотчиків збитого над Черніговом російського штурмовика Су-34 вижив, катапультувався та був взятий у полон у районі Забарівки. Ним виявився Олександр Красносельцев - пілот, який брав участь у російських бомбардуваннях Сирії та удостоєний аудієнції з Башаром Асадом. Про це 5 березня повідомляє прес-служба СБУ.

У соцмережах з'явилося кілька відео допиту збитого під Черніговом льотчика РФ Красноярцева. Його питали: "Ти знав, що летиш бомбити мирне місто?" Красноярцев відповів, що це був його перший виліт на територію України, а до цього він літав уздовж кордону.

Полонений льотчик повідомив, що начальство віддавало йому накази про бомбардування за 10 хвилин до бойового вильоту. Крім того, російське командування розповіло йому, що все мирне населення українських міст, де він "працював", нібито евакуйовано. При цьому льотчик зізнався: розумів, що бомбардує міську інфраструктуру. У полоні росіянин зрозумів, що Росія веде війну проти мирного населення України.

- На відео СБУ – збитий російський пілот, один із асів путіна, який за свої звірства у Сирії. Для нього бомбардувати цивільні міста – не нова справа. Як пояснює сам злочинець, він не думає про такі поняття як житлові будинки та квартали: Є просто цілі з координатами... Тепер у нього попереду багато довгих розмов зі співробітниками СБУ, - написали у спецслужбі.

У СБУ запевнили, що Красноярцев відповідатиме за всі свої звірства, як і тисячі інших російських загарбників, які прийшли з війною на українську землю. Полонений пілот – цінний кадр для Гаазького трибуналу.

Ще одним пілотом виявився майор ВКС РФ Костянтин Криволапов, після катапультування його знайшли мертвим. Криволапов вже перебував у базі "Миротворця" за війну в Сирії та причетність до масових убивств мирного населення.

На місці падіння збитого літака українські рятувальники знайшли та знешкодили авіабомби ФАБ-500 – зброю невиборчої дії. Застосування таких боєприпасів щодо мирних жителів – військовий злочин.

Раніше повідомлялося, що українська розвідка опублікувала повний перелік імен білоруських пілотів, які бомбили українську землю.