Державна прикордонна служба України заявляє, що заява ФСБ РФ про обстріл з території України, внаслідок якого нібито постраждав прикордонний пункт у Ростовській області, – відверта провокація. Про це йдеться у повідомленні прес-служби ДПСУ 21 лютого.
"Не вказується точне місце, де це сталося, окрім як "за 150 метрів від російсько-українського кордону в межах Ростовської області". Зазначимо, що Ростовська область межує як із контрольованою українською владою територією в межах Луганської області, так і з неконтрольованою ділянкою українського кордону, протяжність якого понад 400 км", - йдеться у заяві ДПСУ.
Також у відомстві наголосили, що від співробітників прикордонної служби ФСБ РФ повідомлень про якісь нестандартні ситуації не надходило.
"Водночас окремі джерела, на які посилаються російські ресурси, зазначають, що може йтися про територію, розташовану поряд з неконтрольованою Україною ділянкою кордону, у Неклинівському районі Ростовської області", - сказано у повідомленні.
У штабі ООС також спростували заяву ФСБ РФ та наголосили, що противник продовжує використовувати пропагандистські методи ведення інформаційної війни.
"Цього разу агресор вдався до звинувачень українських захисників у нібито обстрілі російського прикордонного пункту у Ростовській області. Не відповідає дійсності. Продемонстрована на фото та відео російськими пропагандистськими ЗМІ будівля більше нагадує господарське приміщення, аніж прикордонний пункт. Крім того, артилерійські підрозділи зі складу ООС перебувають у районах відведення", - сказано у повідомленні.
У штабі заявили, що, враховуючи "технічні характеристики артилерійських систем, що є на озброєнні Збройних сил України, поразка зазначеного "господарського приміщення" неможлива".
21 лютого ФСБ РФ повідомило про те, що нібито прикордонний пункт на території Ростовської області зруйновано внаслідок вогню з українського боку. Олексій Данилов одразу ж спростував цю інформацію.
Раніше 19 лютого у ЗСУ розповіли про те, що вночі супротивник відкрив вогонь за власними позиціями, але звинуватив українську сторону в обстрілі. Також розповсюджувалися фейки про обстріл Ростовської області з території України. 20 лютого повідомлялося про нібито обстріл Луганська, 21 лютого - про "обстріл" двох шкіл у Донецьку.
Олександр Ткаченко нарахував 10 подібних фейкових повідомлень, які, згідно з темниками, поширювали на вихідних ЗМІ ОРДЛО та росЗМІ.