9 червня
Завантажити ще

Українців попередили про фейку: нібито нещодавня кібератака була "репетицією" примусового списання коштів на потреби ЗСУ

Українців попередили про фейку: нібито нещодавня кібератака була
Фото: ssu.gov.ua

Центр стратегічних комунікацій попередив українців, що по соцмережах та телеграм-каналах розганяють фейк про DDoS-атаку на банки та державні сайти України, що відбулася 15 лютого. У повідомленнях, що розсилаються нібито з облікового запису "Нацкорпусу" 17 лютого, стверджується, що це нібито було "тестування" зі списання грошей з рахунків українців на потреби ЗСУ. Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій.

У Центрі спростували інформацію про те, що DDoS-атаки на сайти банків України - це нібито "тестування" урядом України блокуванням грошових коштів на рахунках українців для подальшої передачі їх військовим. А відбудеться це списання нібито у разі "вторгнення". Зазначається, що цю дезінформацію поширює телеграм-канал від імені "Національного корпусу".

- "Національний Корпус" повідомив, що вищезгаданий акаунт фейковий, - йдеться у повідомленні.

У Центрі наголосили, що ніхто не збирається забирати гроші з банківських рахунків українців та передавати їх Збройним силам України.

- Усі банки на території України працюють у рамках чинного законодавства. А законом подібного механізму "запозичення" не передбачено, - уточнили у відомстві.

Масштабну кібератаку було зафіксовано в Україні 15 лютого (ряд ресурсів відчував її наслідки і 16 лютого). В результаті постраждали додатки та сайти ПриватБанку, Ощадбанку, державних структур. У Мінцифрі заявили, що атака стала наймасштабнішою в історії нашої країни, щоб організувати таку, потрібно кілька мільйонів доларів.

СБУ вважає, що до підготовки DDoS-атаки 15 лютого причетні іноземні спецслужби. У поліції завели кримінальну справу за статтями 361 "Несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем" та 363-1 "Умисне масове поширення повідомлень електрозв'язку, що спричинило порушення роботи автоматизованих систем" Кримінального кодексу.