Завантажити ще

У лісах Київської області в свиней виявили хворобу, від якої немає вакцини

У лісах Київської області в свиней виявили хворобу, від якої немає вакцини
Фото: Paul_Henri із сайту pixabay.com.

На Київщині виявили трупи диких кабанів, які заражені африканською чумою свиней. Тіла тварин знайшли у Обухівському районному мисливському господарстві. В усіх землях господарств запровадили карантин. Про це повідомили на сайті Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області.

- при молекулярно-генетичних дослідженнях виділено ДНК вірусу АЧС. 02.02.2022 року рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Обухівській районній державній адміністрації територію обходу №1 Обухівського районного мисливського господарства Київського обласного мисливсько-риболівного виробничого об'єднання Київської обласної ради УТМР оголошено епізоотично.

У зоні захисту опинилися Обухівське районне мисливське господарство, населені пункти Обухівського району Обухівської міської територіальної громади (с. Перше Травня, с. Шевченкове, с. Застугна, с. Копачів) та Козинської селищної територіальної громади (с. Березове, с., а також території, що до них прилягають.

- Для запобігання виникненню захворювання необхідно суворо дотримуватись вимог біобезпеки та закритого режиму роботи в господарствах усіх форм власності, зокрема, не допускати в'їзд стороннього транспорту та вхід сторонніх осіб на територію господарств, не відвідувати інші господарства, не контактувати з домашніми чи дикими свинями (включаючи полювання), - порадили у Держпродспоживслужбі.

До зони спостереження включили мисливські господарства ТОВ "Трипільський мисливець", МРК "Васильківщина" та МГ "Київське", свиногосподарства ТОВ "Червонослобідський відгодівельний комплекс", ТОВ "Весела свинка", ТОВ "Світанок Плюс". Сюди також входять низка населених пунктів Обухівського та Фастівського районів, серед яких Васильківська міська територіальна громада, Обухівська міська територіальна громада, Федосіївська сільська територіальна громада, Козинська сільська територіальна громада, Українська міська територіальна громада, Українська міська територіальна громада.