29 травня
Завантажити ще

СБУ ліквідувала на Житомирщині "фабрику" проросійських фейкових акаунтів

СБУ ліквідувала на Житомирщині

Українські силовики викрили та припинили у Житомирській області діяльність кіберугруповання, яка масово створювала фейкові акаунти на замовлення з Росії. Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

- Через фейкові акаунти представники країни-агресора розповсюджували деструктивний антиукраїнський контент, у тому числі маніпулятивний характер, проводили інформаційні диверсії проти державної безпеки нашої країни, - заявили у СБУ.

За даними відомства, серійну реєстрацію фальшивих акаунтів у соцмережах створили два мешканці Житомирської області, використовуючи для цього спеціальний додаток від російських розробників.

- Хакерська програма дозволяла створювати віртуальні облікові записи без використання сервісів мобільного зв'язку. "Готові" акаунти вони реалізовували своїм російським замовникам через спеціалізовані інтернет-платформи. Гроші за це отримували на свої електронні гаманці небанківських платіжних систем, заборонених в Україні, - наголосили силовики.

Як зазначено в повідомленні, за допомогою фейкових акаунтів представники РФ «розганяли» дезінформацію та провокаційні матеріали. Деструктивний контент був спрямований на розхитування внутрішньополітичної обстановки у різних регіонах України.

За цим фактом порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 111 "Державна зрада" та ч. 1 ст. 182 "Порушення недоторканності приватного життя" Кримінального кодексу. Під час обшуку за місцем проживання зловмисників було вилучено комп'ютерну техніку, обладнану програму для створення фейків, телефони та інші докази у справі. Розслідування продовжується.