Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

ДБР підозрює двох чиновників у недбалості, що призвела до лісових пожеж на Луганщині

ДБР підозрює двох чиновників у недбалості, що призвела до лісових пожеж на Луганщині
Фото: dbr.gov.ua

Слідчі повідомили про підозру начальнику обласної Державної служби з надзвичайних ситуацій та екс-керівникові обласного управління лісового й мисливського господарства у справі про масові лісові пожежі в Луганській області. Про це сповіщає прес-служба Державного бюро розслідувань.

"На початку липня 2020 року посадові особи ДСНС та управління ЛХГ володіли інформацією про виникнення великої лісової пожежі у Новоайдарському районі Луганської області. Проте чиновники не вжили належних заходів для локалізації пожежі", - повідомили у відомстві.

За версією слідства, підозрювані не забезпечили взаємодію між очолюваними відомствами, несвоєчасно створили штаб для боротьби з пожежею, не забезпечили ефективне використання техніки з метою локалізації та ліквідації пожежі з урахуванням складних погодних умов та не організували проведення заходів з метою встановлення загрози людям, шляхів і способів їх порятунку й шляхів поширення горіння.

"Їхня бездіяльність призвела до знищення вогнем 8 тис. га лісових насаджень на території лісомисливських господарств Луганської області, чим завдано державі збитків у розмірі 5,2 млрд гривень. Крім того, пожежа призвела до знищення або пошкодження приватних домоволодінь, чим завдано шкоди громадянам", - наголосили у ДБР.

За цим фактом обом чиновникам слідчі вручили підозру за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу "Службова недбалість". Підозрюваним загрожує до 5 років в'язниці з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.