28 травня
Завантажити ще

Знайомі про нацгвардійця-вбивцю Артема Рябчука: Мамі говорив - все добре, але друзям скаржився, що в армії його цькують

Знайомі про нацгвардійця-вбивцю Артема Рябчука: Мамі говорив - все добре, але друзям скаржився, що в армії його цькують
Фото: facebook.com/UA.National.Police

П'ять загиблих, п'ятеро поранених та ще десятки рідних і близьких жертв, яких зачепила трагедія на «Південмаші». 21-річний нацгвардієць Артемій Рябчук спокійно та докладно розповідає на відео, як він розстрілював своїх товаришів у службі. Таким урівноваженим і неагресивним запам'ятали хлопця та його знайомі. Вони й досі не вірять, що злочин скоїв Артем і намагаються знайти пояснення його вчинку.

Відмінник, товариський, позитивний, грав на піаніно, брав участь у шкільних олімпіадах, мріяв стати агрономом – хіба це є портрет убивці. На жаль, але так.

«КП в Україні» зв'язалася з сусідом, колишньою одногрупницею та співробітницею стрільця, щоб дізнатися, як поводився Артем Рябчук у «мирному житті» і чи були в його розповідях про службу тривожні сигнали.

«Не уявляю, як його треба було роздратувати»

Артем народився та виріс у селі Броска Ізмаїльського району Одеської області. У населеному пункті з однією загальноосвітньою школою, однією православною церквою та єдиним відділенням «Нової пошти» мешкає близько 3,5 тисячі людей. У невеликому селі, де майже кожен знає один одного в обличчя, досі не вірять у те, що позитивний хлопчик Артем, яким його пам'ятають місцеві, здатний на розправу.

Такими словами нас здивувала колишня співробітниця Артема, яка не захотіла називати своє ім'я та місце роботи.

- Я працювала разом із Артемом. Він завжди був нормальною людиною. Що там у нього трапилося і чому він так вчинив – не уявляю! - Розповіла нам колишня колега хлопця, яка побажала залишитися невідомою. - Він був адекватним та людяним хлопцем. Не пив, не курив, не лаявся матом і дуже не любив, щоб при ньому нецензурно висловлювалися. Він порядний у цьому плані. Напевно, побачив світ з іншого боку – і стався шок. Артем сам пробивався у житті і нічого не боявся. А ще був неймовірно сильний фізично і дуже хотів служити в армії. Мабуть, там його щось зламало – тому він так вчинив.

Також нам вдалося знайти жителя села Броска, який добре знав родину Артема Рябчука.

– Я знаю Артема з дитинства: він мій сусід. На нього ці дії взагалі не схожі. Не уявляю, як треба було роздратувати Артема, щоб він пішов на таке. Хлопець – із віруючої родини. Разом із рідними постійно ходили на церковні служби (ймовірно, п'ятидесятників. – Прим. ред.). Вів взірцевий спосіб життя – не пив, не курив, не ходив на дискотеки. Завжди був товариський та позитивний, - запевняє наш співрозмовник. - Його тато помер кілька років тому, а мама завжди була домогосподаркою. Ще є сестра – вона поїхала до Росії та вийшла там заміж.

За його словами, те, що Артем не мав друзів, як зараз пишуть деякі ЗМІ, – неправда. Друзі в нього були. Він ніколи ні з ким не конфліктував. В армію Артем пішов добровільно. Хотів відслужити як усі нормальні хлопці.

- Кілька місяців тому спілкувався з його мамою. Розпитував, як там Артем. Вона відповіла, що синові все подобається. Говорила, що незабаром у нього має з'явитись новий суворий комбат, який любить дисципліну, - згадує сусід сім'ї Артема Рябчука.

Але, судячи зі слів інших співрозмовників, Артем розповідав не все – мабуть, не хотів засмучувати матір.

Фото
Фото
27 Сiчня 202210:58

В армії його обзивали «шісткою» та «стукачем»

Як нам стало відомо, після одного неприємного інциденту Артема почали обзивати «стукачем» та «шісткою». Про це розповіла його колишня однокурсниця, яка побажала залишитися анонімом.

- Артем дуже добре навчався у коледжі, був неконфліктною людиною, йшов на червоний диплом, хоча відмінником не став. І викладачі, і директор ставилися до нього чудово. При цьому він займався музикою, грав на піаніно, виступав, їздив на конкурси, брав участь в олімпіадах, – каже співрозмовниця. – Я з ним провчилася 4 роки. Спілкувалися ми добре. Артем ніколи ні на кого не підвищував голос, ніхто на нього не скаржився. Так, бували такі моменти – якщо йому хтось скаже щось неприємне, він у відповідь не змовчить. Але так сьогодні роблять майже всі.

Артем мав великі плани на майбутнє. Після армії мріяв стати агрономом. Ми збиралися разом зустрітися, відзначити закінчення коледжу. Ми торік випустились. 3 особи пішли до армії, включаючи Артема.

Він добре спілкувався із хлопцями. Отож ті, хто підтримував з ним зв'язок, розповідали, що Артем скаржився на товаришів у службі. Розповідав, що в армії його почали цькувати кілька людей, обзивали «шісткою» та «стукачем». Мабуть, Артем міг витримати багато, але не регулярне приниження з боку товаришів у службі.

ВІДЕО ДОПИТУ

З ІСТОРІЇ ПИТАННЯ

Нагадаємо, що сьогодні о 03:40 ночі Артем Рябчук розстріляв 10 військовослужбовців. У підсобному приміщенні, в якому стрілець відкрив вогонь по людях, було близько 22 нацгвардійців. П'ятеро – чотири чоловіки та одна жінка – загинули, ще п'ятеро важко поранені.

Приблизно о 9-й ранку неподалік Дніпра, у Підгородньому, Рябчука затримали. Стрілець здався добровільно - Артем попросив жінку, що проходила повз, викликати поліцію, оскільки свій телефон він залишив на місці злочину.

Рябчук заявив, що стріляв у жінок, щоб одна з них не розповіла про те, що трапилося, а інша не завадила покинути територію. На думку слідства, мотивом вчинків Рябчука могли послужити знущання з боку товаришів у службі.

Президент Володимир Зеленський вважає, що після розслідування інциденту в Нацгвардії мають бути кадрові висновки. І буквально за кілька годин командувач Нацгвардії Микола Балан подав у відставку.

ОБЕРЕЖНО КАДРИ НАСИЛЛЯ 18+