Завантажити ще

У Раді вважають, що Артем Рябчук міг бути диверсантом - надто холоднокровний і добре підготовлений для строковика

У Раді вважають, що Артем Рябчук міг бути диверсантом - надто холоднокровний і добре підготовлений для строковика
Фото: Павло ДАЦЬКОВСЬКИЙ.

Нацгвардієць Артем Рябчук, який розстріляв товаришів по службі на "Південмаші", діяв настільки холоднокровно, що у секретаря комітету з держбезпеки Верховної Ради Романа Костенка виникли сумніви в тому, що стрілець - простий новобранець-строковик. Про це депутат, який має бойовий досвід, розповів 27 січня у кулуарах парламенту, повідомляє "Цензор. НІ".

- Я думав, що у Збройних силах України, Нацгвардії такого вже не може бути. Таке більше притаманне російській армії, – вважає депутат.

Костенко наполягає, що правоохоронці мають розібратися у версіях ретельно: може, від самого початку військкомат належним чином не провів перевірку людини, яка йшла на службу, чи мали місце нестатутні стосунки або навіть диверсія. Він не виключає, що Рябчука хтось підготував та підіслав.

– Адже я бачив його дії, читав у ЗМІ, що він служив з осені (2021 року. – Прим. авт.), це термінова служба, батальйон охорони. Я як військова людина, яка готувала багатьох бійців спецназу, бачу, що його дії не притаманні строковику, який служить кілька місяців. Він підготовлений. Десь проходив цю підготовку. Можливо, то вже почали в Нацгвардії готувати? Я такого тут ще не бачив, – наголосив депутат.

Костенко звернув увагу, що стрілець у Дніпрі досить холоднокровно розстрілював своїх колег зі зброї.

- Навіть на війні солдати до своїх ворогів іноді не ставилися з такою холоднокровністю, - зазначив він.

Фото
Фото
27 Сiчня 202210:58

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Артем Рябчук розстріляв товаришів по службі близько 03:40 ночі в Дніпрі на "Південмаші" 27 січня. У підсобному приміщенні, в якому він відкрив вогонь по людях, було близько 22 осіб. П'ятеро загинули - чотири чоловіки та жінка. Наймолодшому з них було 19 років. П'ятьох поранено, стан майже всіх – тяжкий.

Стрілок діяв швидко і холоднокровно, переміщався швидко, добивав контрольними пострілами, тих, хто лежав на підлозі. Закінчивши стрілянину, прихопив із шафки запас патронів і лише тоді покинув приміщення.

Рябчука зі зброєю близько 9-ї ранку затримали неподалік Дніпра, у Краснопіллі, тільки після цього оточення з центральної прохідної "Південмашу" зняли. У ДБР розповіли, що, стрілець сам попросив одну з мешканок села повідомити поліцію про його місцезнаходження. Мотиви його вчинку поки що невідомі, слідство не виключає версію про знущання з боку товаришів по службі.

Володимир Зеленський вважає, що після розслідування інциденту мають бути зроблені кадрові висновки в Нацгвардії.