20 березня
Завантажити ще

Нардеп Юлія Яцик: Артема Рябчука, який розстріляв товаришів по службі, цькували за те, що доповів про бійку між солдатами

Нардеп Юлія Яцик: Артема Рябчука, який розстріляв товаришів по службі, цькували за те, що доповів про бійку між солдатами
Фото: facebook.com/PoliceDniproRegion/

Знущання з Артема Рябчука почалися після того, як два місяці тому він попередив бійку між двома солдатами, розповівши про неї керівництву. Про це на своїй сторінці у Телеграмі написала народний депутат України Юлія Яцик.

"Попередня інформація щодо нацгвардійця. Два місяці тому він попередив бійку між солдатами. Повідомив керівництво. Останні не вжили жодних заходів, визнали його "стукачем" і почали з нього знущатися. Він спеціально чекав 2 місяці, щоб отримати автомат і помститися. Про скоєне не шкодує", - написала Яцик.

Вона додала, що все сказане вище не виправдовує поведінку нацгвардійця. Проте наголосила, що «неприйняття керівництвом жодних заходів реагування на цю подію може бути підставою для притягнення до відповідальності й інших посадових осіб».

У ДБР тим часом вже порушило кримінальне провадження у справі стосовно керівництва Нацгвардії. За словами директора ДБР Олексія Сухачова, посадовці Головуправління НГУ «в умовах особливого періоду «недбало ставилися до військової служби при організації заходів з охорони важливих державних об'єктів, об'єктів критичної інфраструктури, органів держвлади».

Рябчук – із віруючої родини

Журналістам вдалося дізнатися деталі про сім'ю стрільця. За даними "Оглядача", Артем Рябчук втратив батька 5-6 років тому - чоловік помер після тривалої хвороби. Загалом сім'ю характеризують позитивно.

- Сім'я Рябчук – дуже віруюча, якщо не помиляюся – щось на кшталт п'ятидесятників. З односельцями вони не спілкувалися тісно, ні з ким не дружили, свята не відзначали разом. У них у будинку немає ані телевізора, ані радіо – їм за вірою це заборонено, – розповіли сусіди.

Вони додали, що Артем (або Артемій, як його називають у сім'ї) – не єдина дитина. Має ще старшу 28-річну сестру Юлю, яка живе в Росії. Матері хлопця 54 роки.

Що сталося

Рябчук відкрив вогонь по товаришах по службі в ніч близько 03:40 ночі. У підсобному приміщенні було близько 22 людей, п'ятеро з них загинули. Наймолодшому з них було 19 років. З місця стрілянини Рябчук втік, проте пізніше попросив перехожу зателефонувати до поліції та повідомити, де він перебуває.

Фото
Фото
27 Сiчня 202210:58