29 травня
Завантажити ще

Після стрілянини на «Південмаші» у Дніпрі ДБР звинуватило керівництво Нацгвардії у недбалості

Після стрілянини на «Південмаші» у Дніпрі ДБР звинуватило керівництво Нацгвардії у недбалості
Фото: Павло Дацковський

Після масового розстрілу варти на заводі «Південмаш» ДБР відкрило кримінальне провадження щодо недбалості керівництва Національної гвардії України, яка «привела до трагедії на території "Південного машинобудівного заводу" в Дніпрі». Про це повідомляється на сторінці бюро у фейсбуці.

- ДБР проводить весь комплекс заходів щодо встановлення не лише обставин злочину, а й проведе ретельне розслідування умов, через які він став можливим. Потрібно з'ясувати всі деталі, які могли призвести до трагедії, щоб унеможливити її повторення в майбутньому, - заявив директор Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов.

Він наголосив, що посадові особи Головуправління НГУ в умовах особливого періоду «недбало ставилися до військової служби при організації заходів щодо охорони важливих державних об'єктів, об'єктів критичної інфраструктури, органів держвлади».

Попередня кваліфікація кримінального провадження: недбале ставлення військової посадової особи до служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, крім військового стану (ч. 3 ст. 425 КК України). Санкція статі передбачає позбавлення волі терміном від 5 до 7 років.

Історія питання

Артем Рябчук відкрив вогонь по товаришах у службі близько 03:40 ночі 27 сіня. У підсобному приміщенні, де сталас НП, було близько 22 осіб. П'ятеро загинули - чотири чоловіки та жінка. Наймолодшому з них було 19 років.

Причини, через які Рябчук відкрив вогонь, наразі невідомі. Його затримали в Краснопіллі - селі-передмісті, що знаходиться в 4-5 км від прохідної "Південмашу". Про солдата відомо, що йому 20 років. Родом він з Ізмаїлу Одеської області.

Фото
Фото
27 Сiчня 202210:58