Завантажити ще

Українців попередили про нову схему шахраїв: пропонують "монетизувати" ковідну тисячу

Українців попередили про нову схему шахраїв: пропонують
Фото: e-aid.diia.gov.ua

Шахраї під виглядом банківських працівників почали активно атакувати громадян телефонними дзвінками та повідомленнями із пропозицією перерахувати отримані кошти з віртуальної картки програми "еПідтримка" на основну. З описом нової афери та проханням не реагувати на такі пропозиції 26 січня виступила пресслужба управління Нацполіції України в Одесі, де зафіксували підвищену активність шахраїв.

Державна програма з виплати 1000 гривень вакцинованим від COVID-19 не передбачає "монетизації" цих коштів, зазначили в поліції, і обіцянка шахраїв апріорі нездійсненна.

- Під приводом такої маніпуляції з грошима шахраї намагаються випросити у людей номери їхніх банківських карток та інші персональні дані, які, як всі знають, але іноді забувають, нікому не можна розголошувати, бо це пряма загроза втратити гроші, що є на рахунку, - нагадують правоохоронці.

Наприклад, нещодавно за вищезгаданою схемою було викрадено 1800 гривень із банківської картки 48-річного жителя Одеси, як тільки він прийняв пропозицію псевдопрацівників фінансової установи та надав їм конфіденційні дані з картки. Поліцейські розпочали перевірку за фактом шахрайства та розслідують цю справу.

Стара схема з "передоплатами" теж працює

Одеські поліцейські нагадали про ризики покупок в інтернеті на умовах передоплати.

- Ми неодноразово переконували громадян у тому, що в результаті такого шопінгу вони ризикують залишитися ні з чим через, м'яко кажучи, ненадійних продавців, тому платити за товар кошти слід лише після його отримання та перевірки, - сказано у зверненні.

Правоохоронці зазначають, що зловмисники почали вдавати надійних торговців, але ненадовго.

- Раз чи кілька вони дають можливість покупцеві придбати за передоплатою товар у невеликих обсягах, втираючись у довіру, а коли людина, повіривши в порядність продавця, замовляє більше і на значну суму, зникають, як тільки надходить переказ грошей. І подібних випадків за короткий проміжок часу поліцейськими враховано понад півтори сотні, - застерегають правоохоронці.

Для реалізації своїх протиправних намірів зловмисники постійно вдосконалюють напрацьовані протиправні схеми, які звернули увагу поліції. Але якщо бути розсудливими та вивчати проблемні питання й консультуватися зі спеціалістами, перш ніж виконувати сумнівні пропозиції людей, яких ви в очі не бачили, їхні шанси обдурити когось знижуються до нуля.

- Якщо ж так сталося, що ви чи хтось із ваших знайомих потрапили на гачок шахрая, не замовчуйте це, а повідомляйте в поліцію, яка має фахівців із викриття злочинців у віртуальному просторі, – резюмували борці з аферистами.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада провалила запровадження кримінальної відповідальності за підробку COVID-сертифікатів. Також ми писали про те, що ПриватБанк попередив про шахрайську схему, коли тисячу гривень українцям пропонують у подарунок.