Нацполіція спростувала інформацію про те, що нібито одного з учасників акції протесту підприємців під Верховною Радою 25 січня вбили та вивезли у невідомому напрямку.
"Ця інформація не відповідає дійсності та спростована після перегляду камер відеоспостереження. Чоловікові, який втратив свідомість, представники поліції та Національної гвардії надали першу медичну допомогу, після чого він із товаришем самостійно залишив місце проведення акції", - повідомили 26 січня у прес-службі Нацполіції.
Раніше лідер руху "SaveФОП" Сергій Доротич повідомив, що постраждалий у процесі вчорашнього штурму Ради нібито помер. У той же час спікер ВР Руслан Стефанчук на засіданні Ради, коментуючи виступ одного з депутатів на тему акції протесту 25 січня, заявив, що, за його інформацією, цей інцидент не призвів до смертельних наслідків.
Глава парламенту звернувся до міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського з проханням надати офіційну інформацію. Незабаром після цього у Нацполіції спростували чутки про загибель демонстранта.
Протести підприємців під Радою тривають кілька місяців, як правило, без ексцесів, але 25 січня трапилося одне з найжорсткіших протистоянь. Учасники акції ФОП пішли на штурм Ради, силовики закрили всі входи до парламенту, а депутати Верховної Ради змогли вийти із будівлі лише через підземний вихід.
Правоохоронці кваліфікували події біля будівлі Верховної Ради у вівторок, 25 січня, як хуліганство, загроза чи насильство щодо працівників правоохоронних органів та перешкоджання професійній діяльності журналістів. Внаслідок порушення громадського порядку до управління поліції доставили 63 учасників акції, 38 з яких є фізичними особами-підприємцями.
"Поліцейські встановили їхні анкетні дані та відпустили. У ході розслідування діям цих осіб буде надано правову оцінку, а потім вони нестимуть адміністративну або кримінальну відповідальність", - зазначили у повідомленні Нацполіції.
За даними правоохоронців, внаслідок зіткнення 18 поліцейських отримали тілесні ушкодження, у тому числі переломи, закриті черепно-мозкові травми та хімічні опіки очей. Також зі служби "103" надійшло три повідомлення про звертання з тілесними ушкодженнями трьох учасників акції. За інформацією лікарів, одній з жінок, яка перебувала у натовпі мітингувальників, діагностували перелом передпліччя і трьох ребер.
ФОП вимагають скасувати закон про обов'язкові касові апарати, який запрацював з 1 січня. Акція приватних підприємців розпочалася з ранку першого дня роботи парламенту після місячної перерви. З 2022-го використання касових апаратів стало обов'язковим для ФОПів, що проводять розрахункові операції. Сума штрафу порушення застосування РРО залежить від кількості незаконних розрахунково-касових операцій. Перша становитиме 100% від суми чека, друга та наступні – 150% від суми чека.