Завантажити ще

Мандрівник-одинак Жан-Жак Савен загинув, спробувавши вдруге переплисти Атлантику на веслах

Мандрівник-одинак Жан-Жак Савен загинув, спробувавши вдруге переплисти Атлантику на веслах
Фото: instagram.com \jeanjacquessavin2021

Французький мандрівник Жан-Жак Савен був знайдений мертвим за три тижні після початку одиночної подорожі на гребному човні через Атлантичний океан. Про загибель 75-річного Савена повідомили друзі мореплавця на його сторінці в Інстаграмі.

Перевернувся і затонулий човен Савена виявили поблизу Азорських островів, приблизно за півтори тисячі кілометрів від Португалії, де 1 січня 75-річний мандрівник розпочав своє плавання. У ніч на 20 січня Савен випустив два аварійні буйки, які подали сигнали лиха і перестав виходити на зв'язок.

- На жаль, океан цього разу виявився сильнішим за нашого друга, який так любив плавання та море.
З великим сумом ми щойно дізналися про смерть нашого друга Жан-Жака. Його тіло було знайдено бездиханим у каюті його шлюпки "Одасьє", яку Савен називав своїм другом, - сказано у повідомленні.

Причини та обставини смерті Савена поки що не відомі. У середу, 19 січня, він написав у Фейсбук, що сильні вітри подовжили його подорож на 900 кілометрів і що у нього проблеми із сонячною панеллю, але запевнив, що нічого страшного в цьому немає і він усуне неполадки, як тільки дістанеться столиці Азорських островів., Понта Делгадо.

Як уточнює ВВС, Савен, колишній десантник, а потім приватний пілот, лише минулого тижня відзначив своє 75-річчя, випивши на своєму човні шампанського і закусивши його фуа-гра.

Жан-Жак Савен прославився в 2019 році, коли поодинці перетнув Атлантику в некерованій капсулі, зробленій у формі бочки. На це у нього пішло 122 дні. Нову подорож він розраховував завершити за три місяці і називав свій проект «способом посміятися з старості».

Новини по темі: загиблі подорож Атлантика