Завантажити ще

Драма на Закарпатті: чоловік убив коханку через погрози розповісти про їхній роман дружині

Драма на Закарпатті: чоловік убив коханку через погрози розповісти про їхній роман дружині

«Поїхала за кордон»

Напередодні Нового року на подвір'ї 37-річної мешканки вулиці Капушанської в Ужгороді Габріели Яцкович почав скорботно вити її собака. Але в період вибухів салютів і петард завивання нікого не насторожило - хто ж на нього зверне увагу, якщо куди цікавіше спостерігати за різнобарвними відблисками в нічному небі під дзвін бокалів. Та й мало - поїхала господиня на свято, а що собаку не взяла з собою - невелике лихо. Чотирьохлапих і так за стіл не пускають.

Але виття не вщухало - ні наступного дня, ні через тиждень воно не припинилося. І тільки тоді люди, що охолонули після гучних свят, задумалися - а куди ж поділася Габріелла? Собаку вона на самоті, тим більше у морози на вулиці, ніколи не залишала.

Вірний Барбос бентежив утробним завиванням колядників та сусідів і невтомно скреб вхідні двері. Сусіди дивувалися: як же Габріелла змогла залишити улюбленця, адже тварин вона любила - допомогти рятувати їх знайомі могли попросити її навіть уночі.

Почали збирати інформацію у колишніх колег та знайомих. Рідних в Ужгороді у жінки не залишилося – жила одна після смерті матері у серпні минулого року, сім'ї не мала. Була лише тітонька в Угорщині.

Дізналися, що напередодні Нового року колеги отримали від неї повідомлення: «Поїхала до Угорщини до хворої тітоньки». Тітка у цей час, кажуть, отримала інше повідомлення: «Полетіла на відпочинок до Єгипту на два тижні». Такі ж повідомлення угорською мовою «я за кордоном», «відпочиваю в Єгипті», фото пірамід та верблюдів отримували знайомі, які до та після Нового року намагалися закликати Гобіку, як її звали товариші, у гості. Одне таке фото вони отримали вранці 31 грудня у відповідь на запрошення.

Самої Гобіки на фото не було – слала знімки начебто того, що бачить довкола. Пізніше з'ясується – фото завантажено в інтернеті дворічної давності.

Відповідальна та порядна

На роботі дівчина не з'явилася. Раніше за нею такої поведінки не було – всі оточуючі говорять про її відповідальність. А ще – про доброту. Без посмішки побачити Гобіку було складно.

– Ми разом із нею працювали в одному банку – вона в Ужгороді, я в Києві, – розповідає «КП в Україні» колишня співробітниця Габріелли Юлія. – Кілька разів ми запрошували колег із регіонів на робочі наради. А телефоном спілкувалися постійно. Габріелла займалася кадровим діловодством та підбором персоналу. Я її знаю як дуже відповідальну і порядну людину. Близькими друзями ми не стали, але щодо роботи жодних питань до неї не було.

Близьких друзів у дівчини справді небагато. Можливо тому Габріеллу, яка зникла ще до Нового року, почали шукати так пізно.

Мабуть, зловмисник сподівався, що час зіграє йому на руку – начебто відвадив тітку, яка могла почати хвилюватися, розповівши від імені племінниці про відпочинок у Єгипті, та колег, пояснивши від її імені, що треба поїхати до хворої родички. Проте знайомі запідозрили недобре – зазвичай Гобіка відповідала не так скупо, використовувала смайли. А тут – сухі відповіді.

Про себе не розповідала

У невеликому Ужгороді всі, хто знав Габріеллу,у подробиці її життя не були присвячені. Про себе вона багато не розповідала.

– Я два чи три роки з нею працювала у банку в Ужгороді – Габріелла була секретарем у керівника, – зазначає мешканка Ужгорода Людмила. - Дуже відповідальна дівчина, яка не схильна до легковажної поведінки. Але близько ми не дружили.

Виття голодного пса у дворі самотнього будинку на вулиці Капушанській слухали більше тижня. Ця вулиця – одна з найдовших в Ужгороді, поєднує центр зі спальним районом – Новим. Нічого особливо цікавого для туристів тут немає – переважно житлова забудова. Єдина пам'ятка вулиці – ресторан «Савок» у радянському стилі, де відвідувачів обслуговують офіціанти, одягнені в уніформу піонерів.

10 січня у соцмережах з'явився пост про зникнення Габріелли Яцкович. Паралельно – заява до поліції від колишньої колеги, до якої звернулися сусіди. Вже за два дні Гобіка знайшлася... Пес не дарма майже два тижні скребся у вхідні двері – рвався до господині. Ось тільки вона вже була мертвою. Тіло жінки знайшли на горищі її особнячка – її задушили.

Габріелла Яцкович, кажуть знайомі, завжди світилася усмішкою та дружелюбністю – її з теплотою згадують навіть ті, кому не вдалося увійти до кола її близьких друзів. Але про своє життя вона мовчала. Для оточуючих була очевидна її пристрасть – собаки. Близькі знали трохи більше – був ще чоловік.

Коханий - 30-річний мешканець Виноградова, брюнет, зовнішність начебто проста, але є в ньому щось чіпляюче. Чимось нагадує героїв бандитських фільмів 2000-х. На таємничий образ, можливо, й клюнула Гобіка.

На одній із картинок дворічної давності – текст: «Я не ідеальна людина. Я теж роблю помилки. І тому дуже ціную людей, які, попри все, залишаються зі мною». Якесь попередження для дружини? Мовляв, потерпи, люба, якщо дізнаєшся про мою улюблену Гобіку, а я тебе ще більше цінуватиму за це... Але дружина, мабуть, не пробачила б і виставила за дві секунди, раз йому вбивство здалося меншим злом, ніж признання у зраді.

Ще один пост: «Якщо двом людям судилося бути разом, не має значення - скільки розлук, сліз і бід вони переживуть, доля все одно їх з'єднає». Це, мабуть, щоб потішити Габріеллу. Втім, це лише припущення.

- Габріеллі статус коханки набрид, - розмірковують знайомі. – Хотіла, як усі – сім'ю. Може, до загсу не тягла, але наполягала, щоб він від дружини пішов, і вони жили разом. А він не хотів – може через дітей, а може, просто так йому було зручно.

На цьому ґрунті виникали сварки. В одну з них Гобіка пригрозила : ах так – розповім дружині! Чоловік злякався... І кинувся на кохану. На тілі знайшли травму голови – чи була бійка перед смертю, чи вже посмертна, коли тягнув тіло на горище. Мертву кохану кинув на горищі біля стіни.

На виноградівського безталанного Ромео оперативники вийшли в день виявлення тіла, відпрацьовуючи коло знайомств убитої. Телефон Габріелли, з якого він надсилав повідомлення її знайомим - він у цьому зізнався, на той час затриманий встиг викинути. Взяли його у сімейному гніздечку – поклали обличчям у килим біля телевізора, який хвилину тому чоловік мирно дивився з дружиною. Знайшли особисті речі та документи Габріелли Яцкович, з якими та, за невдалою версією зловмисника,  нібито поїхала до тітки. Або до Єгипту. Це гаманець, банківські та дисконтні картки, ключі, косметичка.

Чоловіку вже оголосили про підозру. Йому загрожує до 15 років ув'язнення.

ОФІЦІЙНО

- Затриманий перебуває в ізоляторі. За фактом відкрито кримінальне провадження за статтею «Умисне вбивство», - зазначають у відділі комунікації поліції Закарпатської області. – Експертиза підтверджує насильницьку смерть жінки. У одруженого затриманого були стосунки із загиблою, поліція зібрала достатньо доказів його причетності до її зникнення та провела обшук у її будинку та його квартирі. Зниклі речі та документи загиблої знайшли у будинку підозрюваного.