22 грудня
Завантажити ще

В Алмати військові на БТР та бронемашинах оточили протестувальників. Перестрілка продовжується

В Алмати військові на БТР та бронемашинах оточили протестувальників. Перестрілка продовжується
Фото: t.me/nexta_live

Близько шостої ранку по Києву в центрі Алмати тривали зіткнення військових та протестувальників. Близько 50 БТР, бронемашини та військові вантажівки із озброєними силовиками оточили периметр площі у центрі міста та, змусивши цивільних відійти, відкрили вогонь. Про це пише Sputnik Казахстан у Telegram.

За його даними, військові оточили близько двох сотень озброєних "призвідників заворушень". На місці події пролунало близько десяти пострілів, після чого почалася перестрілка.

- Військові змусили мирних жителів відійти на відстань 100 метрів, після чого розпочалася запекла стрілянина. Простір навколо площі повністю контролюється військовими. Вони зайняли зручні позиції, щоб не дати злочинцям прорватися до акімату чи резиденції президента, - пише видання.

У виданні NEXTA Live додали, що за годину після стрілянини військові зняли оточення з площі в Алмати та залишили її у повному складі. На місці багато загиблих.

Закрито усі банки

Вранці 6 січня також з'явилася інформація про те, що всі фінансові організації Казахстану призупинили свою діяльність. Рішення прийнято у зв'язку з контртерористською операцією та збоями в роботі інтернету, пише ТАСС.

Повідомляється, що захід також спрямований на те, щоб захистити здоров'я та життя працівників та клієнтів фінансових організацій. У Нацбанку також додав, що роботу організацій призупинено поки що на один день, до кінця 6 січня.

- Агентство Республіки Казахстан з регулювання та розвитку фінансового ринку та Національний банк Казахстану наполегливо просять громадян та ЗМІ довіряти лише офіційним джерелам інформації, - йдеться у заяві Нацбанку.

У раді колективної безпеки країн-членів ОДКБ тим часом вирішили направити до Казахстану миротворців. Рішення ухвалено після прохання глави Казахстану Касим-Жомарта Токаєва.

Протести в Казахстані розпочалися 2 січня після того, як ціни на скраплений газ піднялися вдвічі. Згодом у вимогах протестувальників з'явилися й політичні гасла. 4 січня Токаєв відправив у відставку уряд та пообіцяв подумати над достроковими парламентськими виборами, а Нурсултан Назарбаєв пішов з посади голови Ради безпеки країни.

Новини по темі: Казахстан Протести