Завантажити ще

На Волині слідчого судитимуть за незаконну конфіскацію товару більш ніж на 9 мільйонів гривень

На Волині слідчого судитимуть за незаконну конфіскацію товару більш ніж на 9 мільйонів гривень
Фото: ua.news

Досудове розслідування щодо старшого слідчого Головного управління Нацполіції у Волинській області вже закінчено. Екс-слідчого звинувачують у завданні збитків приватному підприємству майже на 9,1 млн гривень. Як повідомили у прес-службі ДБР, обвинувальний акт направлено до суду.

Поліцейський проводив розслідування з кримінального провадження, предметом якого була суперечка двох підприємств. Одне з них звернулося до поліції із заявою, що інше нібито не зробило оплату за отримані продукти харчування. У ході розслідування слідчий у грудні 2020 року незаконно вилучив із складів підприємства, проти якого судилися, зазначене майно на суму більше 9 млн гривень.

Після цього поліцейський передав вилучене майно для зберігання невстановленим особам. Конфіскований товар перевезли до Луцька у складські приміщення поблизу Львова, після чого слідчий склав фіктивний акт приймання-передачі продуктів та постанову про визнання вилученого майна речовими доказами.

Надалі товар зі складів зник за нез'ясованими наслідками обставин. І тому після рішення суду повернути вилучене майно власникові слідчий не зміг.

У жовтні 2021 року обвинуваченого звільнили з поліції. Екс-слідчого звинувачують у перевищенні службових повноважень, службовій фальсифікації та невиконанні рішення суду (ч. 3 ст. 365, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 382 КК України). Санкції статей передбачають позбавлення волі на строк до 10 років.

Раніше в ДБР підтвердили, що стосовно звільненого заступника міністра Гогілашвілі відкрито дві кримінальні справи. Перше розслідування здійснюється за фактом можливого вчинення чиновником службової підробки під час оформлення на роботу до Міністерства внутрішніх справ України (ч. 1 ст. 366 КК України). Друге – за фактом можливого перевищення службових повноважень під час перетину блокпосту у Донецькій області (ч. 2 ст. 365 КК України).

Новини по темі: ДБР Волинь