Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

ФСБ Росії: Український військовий корабель йде у бік Керченської протоки та не виконує вимоги змінити курс

ФСБ Росії: Український військовий корабель йде у бік Керченської протоки та не виконує вимоги змінити курс
Фото: dumskaya.net

Російські спецслужби заявили про те, що в Азовському морі помічено український військовий корабель "Донбас", який нібито прямує у бік Керченської протоки, чим створює "загрозу безпеці мореплавання". Про це повідомляє сайт відомства.

- Наразі "Донбас" знаходиться на відстані 18 морських миль до Керченської протоки, вимоги змінити курс не виконує. Вказані дії створюють загрозу безпеці мореплавання, - заявили у ФСБ.

За даними російського відомства, корабель "Донбас" ВМС України нібито знявся з рейду порту Маріуполь вранці, 9 грудня і вирушив у напрямку Керченської протоки. У ФСБ стверджують, що "заявок" Україна нібито не подавала.

- 9 грудня о 09:12 корабель управління «Донбас» ВМС України знявся з рейду порту Маріуполь і вирушив у напрямку Керченської протоки. Заявок відповідно до Обов'язкових ухвал у морському порту Керч, українською стороною подано не було. О 13:45 корабель берегової охорони ПС ФСБ Росії, який його супроводжував, попередив про необхідність дотримання російського законодавства, - зазначено в заяві ФСБ.

Як зазначено в повідомленні, російська спецслужба отримала відповідь, в якій зазначено, що корабель слідувати через Керченську протоку не планує. За даними ФСБ, зараз «Донбас» знаходиться на відстані 18 морських миль до Керченської протоки.

Українська сторона цієї інформації поки не підтвердила, жодної реакції на заяви ФСБ від українських служб не надійшло. У коментарі " РБК-Україна " прес-служба Держприкордонслужби України заявила, що поки не володіє інформацією щодо цієї ситуації.

ДОВІДКА

Корабель управління "Донбас" був побудований на Щецинській судноверфі в Польщі в 1969 як плавуча майстерня ВМФ СРСР проекту 304. Отримав найменування "ПМ-9". Після поділу Чорноморського флоту СРСР увійшов до складу українського флоту, змінив найменування на "Краснодон" та бортовий номер U803. У 2001 році судно було перейменовано на назву "Донбас" та отримано бортовий номер U500.