Завантажити ще

У Кривому Розі чоловіка на два роки відправили за ґрати через підробку міжнародного свідоцтва про вакцинацію

У Кривому Розі чоловіка на два роки відправили за ґрати через підробку міжнародного свідоцтва про вакцинацію
Фото: facebook.com/PoliceDniproRegion.

Жителя Кривого Рогу засудили до двох років та одного місяця позбавлення волі за підробку міжнародного свідоцтва про вакцинацію. Після підробки 42-річний чоловік дав в Інтернеті оголошення з продажу цього свідоцтва. Він оцінив його у 1200 гривень. Про це повідомили у Фейсбуці Поліції Дніпропетровської області.

- На початку листопада 2021 року біля одного з ринків у Покровському районі міста Кривого Рогу обвинувачений у малознайомого чоловіка придбав печатки лікаря та лікарні однієї з областей України, а також флеш-носій із готовими бланками міжнародного свідоцтва про вакцинацію, - зазначили у поліції.

Чоловік роздрукував на принтері бланк міжнародного свідоцтва про вакцинацію та поставив на ньому помилкові відбитки печаток. Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу визнав його винним у скоєнні кримінального проступку за частиною першою статті 358 Кримінального кодексу України (Підробка документів, печаток, штампів та бланків, збут або використання підроблених документів, печаток, штампів).

Тим часом в Україні чекає на друге читання законопроект №6084, в якому йдеться про "особливо небезпечні інфекційні хвороби". Він стосується нелегальної торгівлі сертифікатами щодо вакцинації. За використання особою свідомо підроблених документів, що підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб, пропонують карати штрафом від однієї тисячі (17 000 грн.) до двох тисяч (34 000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі до двох років.