21 листопада
Завантажити ще

У Києві кілька років працював підпільний "сервісний центр МВС", який видавав техпаспорти для викрадених авто

У Києві кілька років працював підпільний
Фото: ssu.gov.ua

Співробітники СБУ припинили незаконну діяльність «центру МВС». Шахраї виготовляли та збували підроблені посвідчення водія й свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів. Підпільний сервісний центр працював кілька років, повідомили УНН у прес-службі СБУ.

"Фейкові техпаспорти виробляли переважно на викрадені чи нерозмитнені автомобілі імпортного виробництва. За посвідченнями водія зверталися ті, хто був тимчасово позбавлений водійських прав. Зокрема, за керування авто у нетверезому стані або у стані наркотичного сп'яніння. "Клієнтів" шукали через особисті контакти у кримінальних колах", – повідомили у прес-службі.

Вартість підробок становила 800 доларів. Послугами "сервісного центру МВС" скористалися кілька сотень людей. Схему організували троє мешканців Києва. "Документи" виготовлялися у них вдома.

Зловмисники використовували особисті зв'язки у сервісних центрах МВС та отримували інформацію про зареєстровані транспортні засоби, їх ідентифікуючі ознаки та реальних власників. Це дозволяло їм робити фейкові техпаспорти на автомобілі "з історією" або на не розмитнені транспортні засоби.

"Що стосується підроблених посвідчень водіїв, то зловмисники в базі даних знаходили законослухняного водія, який мав схожі з порушником дані, і друкували "право водія" вже з новим фото. Таким чином, порушник міг безперешкодно пересуватися незважаючи на заборону водіння", - наголосили у прес-службі.

Наразі зловмисникам повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 199 ("Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збуту підроблених грошей, державних цінних паперів, квитків державної лотереї, марок акцизного податку або голографічних захисних елементів") Кримінального кодексу. Вирішується питання щодо обрання ним запобіжного заходу. Слідство у справі продовжується.

Викрили у Києві і «ботоферму», що використовувалася для розповсюдження контенту для розпалювання протестних настроїв українців. У ній працювали дев'ять мешканців столиці.

Новини по темі: СБУ Автомобілі подделка