Завантажити ще

На Вінниччині поліція розслідує масову загибель лебедів

На Вінниччині поліція розслідує масову загибель лебедів
Фото: кадр з youtu.be/eavAsgcuD0k?list=PL1neMztLSbMMB0ry95APi1dtFIx11raxh

Жертвами моря стали понад сотню лебедів. Їхні тіла знайшли на водоймі у Северинівці Вінницької області. На думку місцевих жителів, птахів спеціально отруїли та вважають, що це могли зробити орендарі водойми. Підприємці ж виправдовуються, що й самі хочуть дізнатися про причину, повідомила ТСН.

Спочатку люди помітили кілька мертвих лебедів. Вже за кілька днів берег був буквально вистелений птахами. За словами людей, величезне водоймище облюбоване лебедями давно, тому що в ньому багато риби, а ще є місця, де вода ніколи не замерзає.

Цього року населення значно збільшилося. Люди впевнені: птахи заважали та їли рибу, вважають селяни. Тому їх могли отруїти орендарі водойми. Ті ж парирують: самі шоковані раптовим мором.

На даний момент у селі створено комісію. Мертвих птахів спалили, одну віддали на експертизу. Пташиного грипу та поранень у лебедя не виявлено. А від чого загинув птах ще з'ясовують.

Орнітолог Олександр Островський вважає, що це було отруєння. За його словами, у водойму могла бути злита якась речовина, що спровокувало загибель птахів. З огляду на масовість події можна говорити, що зроблено це навмисне.

Мором лебедів зацікавилися поліції. А селяни тим часом готові цілодобово чергувати біля водоймища. А ще вони хочуть віддати ще одного знайденого загиблого птаха на свого, незалежного, експертизу.

У 2018 році відбулося масове море диких птахів у Херсонській області. Здебільшого загинули лиски. Йшлося про тисячі загиблих пернатих.