Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У Києві викрили "ботоферму", яка обчищала рахунки людей і поширювала протестні пости

У Києві викрили
Фото: ssu.gov.ua

Викрили діяльність "ботоферми", яка використовувалася для поширення контенту, спрямованого на посилення протестних настроїв,  співробітники СБУ. Як повідомили у прес-службі відомства, зловмисники також заволодівали коштами громадян України та інших держав.

"Ботофермою" керували дев'ять мешканців Києва. Вони розробили та використали спеціалізоване програмне забезпечення і обладнання, що дозволяє здійснювати автоматизовану реєстрацію, наповнення та адміністрування великої кількості акаунтів у популярних соцмережах.

– Для створення верифікованих акаунтів зловмисники використали підроблені посвідчення громадян України, які надавали службі підтримки Facebook для підтвердження справжності особи, – наголосили у СБУ.

Створені акаунти використовувалися для розповсюдження контенту на замовлення, у тому числі матеріалів, спрямованих на посилення протестних настроїв в Україні. Також зловмисники змовилися з власниками "шахрайських кол-центрів", які спеціалізуються на заволодінні коштами громадян України та іноземних держав, та використали «липові» акаунти для залучення потенційних жертв на фішингові сайти. Після цього у людей викрадали кошти.

У рамках кримінального провадження було проведено обшуки в офісних та житлових приміщеннях організаторів. Правоохоронці вилучили комп'ютерну техніку й мобільні пристрої з доказами отримання замовлень на просування «протестних» публікацій, а також понад 500 підроблених електронних копій документів, що засвідчують особи громадян України, обладнання та програмне забезпечення, яке дозволяє одночасно анонімно адмініструвати велику кількість акаунтів, та понад 100 банківських карток, що використовувалися для анонімізації прийому платежів за надані протиправні послуги.

"Ботоферма" орудувала близько 6 тисячами акаунтів. Наразі всіх зловмисників затримано в рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 190 ("Шахрайство") та ст. 200 ("Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення") Кримінального кодексу України. Продовжуються слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх причетних до схеми осіб.