Завантажити ще

Витік аміаку під Вінницею ліквідовано

Витік аміаку під Вінницею ліквідовано
Фото: t.me/dsns_telegram

У ніч із 29 на 30 листопада рятувальники завершили ліквідацію наслідків випаровування безводного аміаку поблизу Немирова (Вінницька область) на території ПрАТ "Райагрохім". Про це 30 листопада повідомили у пресслужбі Державної служби з надзвичайних ситуацій.

- Підрозділами ДСНС розпорошеними струменями води проводилося осадження хмари випаровування аміаку. Від ДСНС залучалося 32 особи та 8 одиниць техніки (у тому числі відділення радіаційного, хімічного та біологічного захисту). 30 листопада о 01 год. 20 хв. роботи з перекачування завершено, випаровування аміаку припинено, - зазначено в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що в понеділок близько 9 години ранку сталося випаровування безводного аміаку в залізничній цистерні на території ПрАТ "Райагрохім". Жертв та постраждалих немає. Загрози населенню немає. Відділенням радіаційного, хімічного та біологічного захисту проведено заміри повітря, перевищення гранично допустимих концентрацій хімічно небезпечних речовин не виявлено.

Аміак є безбарвним газом з їдким запахом та пекучим смаком. Згущується в рідину, що кипить при низькій температурі, забираючи величезну кількість тепла,чим користуються для приготування штучного льоду. Аміак отруйний і сильно дратує слизові оболонки. Гостре отруєння викликає ураження очей та дихальних шляхів, задишку, запалення легень.

Попередня аварія з викидом аміаку у повітря сталася у Сумській області у жовтні поточного року біля залізничної станції Торопилівка. За фактом відкрили кримінальну справу, але концентрація аміаку у повітрі в тому інциденті не перевищила норми.