Завантажити ще

Під Вінницею стався витік аміаку на заводі: рятувальники намагаються осадити отруйну хмару

Під Вінницею стався витік аміаку на заводі: рятувальники намагаються осадити отруйну хмару
Фото: t.me/dsns_telegram

Інцидент стався біля Немирова Вінницької області на території місцевого підприємства ПрАТ "Райагрохім". Рятувальники намагаються ліквідувати наслідки витоку аміаку з цистерни, повідомили у телеграм-каналі Держслужби з надзвичайних ситуацій.

За даними рятувальників, безводний аміак почав випаровуватися із залізничної цистерни приблизно о 9-й ранку. Станом на 11:00 підрозділи ДСНС все ще проводили осадження хмари аміаку розпорошеними струменями води.

"Відділенням радіаційного, хімічного та біологічного захисту провадиться встановлення причини витоку. Очікується прибуття автоцистерни для перекачування", - наголосили у ДСНС.

За попередніми даними, жертв та постраждалих внаслідок інциденту немає.

Аміак є безбарвним газом з їдким запахом та пекучим смаком. Згущується в рідину, яка кипить за низької температури, забираючи величезну кількість тепла, що використовується для приготування штучного льоду. Аміак отруйний і сильно дратує слизові оболонки. Гостре отруєння викликає ураження очей та дихальних шляхів, задишку, запалення легень.

Попередня аварія з викидом аміаку у повітря сталася у Сумській області у жовтні поточного року біля залізничної станції Торопилівка. За фактом відкрили кримінальну справу, але концентрація аміаку у повітрі в тому інциденті не перевищувала норми.