23 грудня
Завантажити ще

У Полтавській області звільнили двох людей, які рік прожили у рабстві

У Полтавській області звільнили двох людей, які рік прожили у рабстві
Фото: pl.npu.gov.ua, sammisreachers з сайту pixabay.com.

Міграційна поліція звільнила двох мешканців Кременчуцького району, яких рік тримали у рабстві у гаражі. 57-річному чоловікові та 54-річній жінці видали їжу та лежанку на території однієї з громад Кременчука в обмін на примусову роботу. У звільненні людей допомогли співробітники Слідчого управління та оперативники Управління карного розшуку під процесуальним керівництвом Полтавської обласної прокуратури із залученням батальйону поліції особливого призначення. Про це повідомили на сайті Нацполіції Полтавської області.

- Під час оперативно-слідчих заходів ми встановили, що вербування зазнавали мешканці Полтавської області, які опинилися у складних життєвих обставинах та перебували у вразливому стані. Потім, під впливом психологічного та фізичного тиску, їх незаконно утримували та піддавали трудовій експлуатації, - розповів начальник регіонального управління міграційної поліції Анатолій Новаковський.

Під час обшуків поліція вилучила паспорти та інші документи постраждалих.

- Про підозру в торгівлі людьми повідомлено 32-річному жителю Кременчука. Слідчі, за погодженням із прокуратурою, вже підготували клопотання до суду про обрання йому запобіжного заходу. Продовжуються подальші слідчі та оперативно-розшукові дії, - додав тимчасовий виконувач обов'язків начальника поліції Полтавської області Артем Родигін.

Розслідування ведуть за частиною 1 статті 149 Кримінального Кодексу (вчинення злочину, який полягає у вербуванні, приховуванні, передачі чи отриманні людини з метою її експлуатації, з використанням примусу, матеріальної чи іншої залежності потерпілого, його вразливого стану для отримання згоди на його експлуатацію).

– Уповноваженими суб'єктами у сфері соціальної політики вирішується питання щодо встановлення звільненим особам статусу постраждалих від торгівлі людьми, а також надання їм медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги, – наголосили у Нацполіції.