Завантажити ще

Багатостраждальний танкер Delfi продадуть на металобрухт, щоб компенсувати збитки

Багатостраждальний танкер Delfi продадуть на металобрухт, щоб компенсувати збитки
Фото: Павло ДАЦКОВСЬКИЙ.

Адміністрація морських портів України (АМПУ) продасть танкер Delfi, що затонув у 2019 році біля узбережжя Одеси, на металобрухт. Про це в.о. керівника АМПУ Олександр Голодницький повідомив у коментарі " Радіо Свобода ".

За його словами, судно остаточно стало державною власністю та буде продано для компенсації збитків АМПУ та сплати штрафів.

- Рішення суду першої інстанції нарешті виявилося останнім, оскільки було порушено процедуру апеляції. Тому рішення про те, що судно Delfi – державна власність, набуло чинності. Ми зараз представляємо проект розпорядження, щоб зафіксувати, що судно у сфері управління Міністерства інфраструктури. А далі або ДП "МТП "Чорноморськ", або АМПУ займатимуться подальшим продажем корпусу, швидше за все, як брухт, - розповів Голодницький.

Тим часом від документального власника судна компанії Mister Drake PC суд вимагає компенсувати витрачені АМПУ кошти на проведення аварійно-рятувальних робіт – близько 2,7 мільйона гривень.

Також йдеться про необхідність виплатити близько 16 тисяч доларів штрафу за розлив нафтопродуктів та забруднюючих речовин із судна", - пише видання.

Голодницький визнає – невідомо, чи буде виплачено ці кошти, оскільки, за розслідуванням британських журналістів, юридичний власник судна навіть не має статутного капіталу.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

23 листопада 2019 року до одеського пляжу "Дельфін" прибило танкер Delfi. Роботи з його підйому активізувалися влітку 2020-го після того, як танкер оглянув Володимир Зеленський і закликав власника судна приступити до підйому не пізніше 20 липня, інакше за справу візьмуться правоохоронці. Роботи почалися 18 липня, Однак кілька спроб зняти судно з мілини успіхом не увінчалися, тільки 26 серпня після ретельної підготовки Delfi вдалося поставити на кіль, а 10 вересня судно відбуксували від берегів Одеси. До цього 3 вересня за позовом АМПУ на танкер наклали арешт.