Завантажити ще

Чиновника ЗСУ підозрюють у передачі секретних даних Росії

Чиновника ЗСУ підозрюють у передачі секретних даних Росії
Фото: СБУ

Українські силовики повідомили про підозру чиновнику однієї з військових частин у Вінницькій області через збиранні секретної інформації щодо систем захисту вітчизняних оборонних об'єктів, серед яких – підрозділи бойової авіації. Про це повідомляє пресцентр Служби безпеки та оборони.

- Чиновник приховано збирав дані державної таємниці, незаконно копіюючи секретні оборонні відомості. Усі зібрані матеріали він зберігав удома. Також встановлено факт добровільного набуття громадянства РФ його двома близькими родичами. До 2017 року вони постійно проживали на території тимчасово окупованого Криму, а один із них – приховав своє громадянство під час вступу до вузу Збройних Сил України, – встановили слідчі.

За даними СБУ, під час обшуків силовикам вдалося вилучити за місцем проживання чиновника незаконно одержані матеріали щодо систем захисту вітчизняних оборонних об'єктів, у тому числі підрозділів бойової авіації. Наразі перевіряється інформація про причетність військовослужбовця до агентурної мережі російських спецслужб.

Як зазначено у повідомленні, чиновника ЗСУ підозрюють за ч. 1 ст. 422 Кримінального кодексу "Розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, або втрата документів чи матеріалів, що містять такі відомості". Зловмиснику загрожує від двох до п'яти років позбавлення волі.