3 червня
Завантажити ще

Смерть судді Солом'янського райсуду Зінченка поліція розслідує як самогубство

Смерть судді Солом'янського райсуду Зінченка поліція розслідує як самогубство
Фото: Фейсбук Сергій Зінченко

За фактом загибелі судді Солом'янського районного суду столиці Сергія Зінченка правоохоронці порушили кримінальну справу за статтею про вбивство із позначкою "Самогубство". Про це пише "Укрінформ".

- Так, справді є така інформація. За цим фактом розпочато кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України з позначкою «Самогубство», – підтвердила речник Шевченківського райуправління поліції Києва Ганна Зубрева.

Адвокат заявила про вбивство та пограбування судді

За словами адвоката загиблого судді Лариси Криворучко, йдеться про вбивство. Захисниця стверджує, що Зінченка застрелили та пограбували.

- Коли правоохоронці приїхали на виклик 102, було очевидно, що двері відчинені, і в квартирі знаходиться труп. Коштовностей не було, коштів не було. Поспілкувавшись із експертами та поліцією на місці події вже  було зрозуміло, що там самогубства ніякого не було, - заявила адвокат у коментарі " Суспільне ".

Почувався добре, про самогубство не думав

Як зазначила Криворучко, напередодні загибелі Зінченко почував себе добре, проблем зі здоров'ям та передумов до самогубства він не мав.

- Безумовно, зручна сама версія самогубства, бо вбивцю шукати не треба і жодних слідчих дій проводити не потрібно. Він мав гарне самопочуття, гарний настрій. Я про те, що жодних передумов для самогубства не було. Він планував зустрічі, проекти, справи... навряд чи він залишив би сім'ю, - заявила адвокат.

Причиною вбивства судді могли стати гроші

Також захисниця наголосила, що Зінченка могли вбити через гроші. За її словами, квартиру, в якій було виявлено загиблого, було переоформлено "дивним чином".

- Я думаю, що ціль (вбивства – ред.) гроші. Я думаю, що Сергій заробив, як завжди, якусь грошову суму і, швидше за все, там були маніпуляції із грошима. Я думаю, що відбувалися певні шантажі, але ніхто серйозно не ставився до них, - припустила вона.

ДОВІДКА

Сергій Зінченко працював суддею у Солом'янському районному суді Києва. У 2017 році його затримали під час отримання хабара у розмірі 22 тисяч доларів. Його звинуватили у отриманні хабара за сприяння у знятті арешту з приміщення, яке перебуває у заставі банку. У загиблого залишилася дружина та неповнолітній син.