Завантажити ще

Замовлення вбивства Романа Лещенка: бізнесмен-американець вирішив скласти провину на українку, суд заарештував обох

Замовлення вбивства Романа Лещенка: бізнесмен-американець вирішив скласти провину на українку, суд заарештував обох
Фото: 5.ua

Печерський суд Києва обрав громадянину США Курту Джейкобу Гросансу запобіжний захід у справі замаху на міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка. Його заарештували на два місяці без права внесення застави. Про це 19 листопада із зали суду повідомляє " 5 канал ".

Як додають " Грати ", друга підозрювана у справі про вбивство на замовлення, Олена Богач, також отримала 2 місяці  під вартою без права внесення застави.

На засіданні Богач не визнала провину і сказала, що була помічницею американського бізнесмена Курта Гросанса і не в курсі його конфлікту з міністром. Сам американець на суді, у свою чергу, звалив усе на Богач. Він сказав, що не розуміє українську і не знає, про що вона домовлялася з кілером

Ґросанс веде аграрний бізнес в Україні та у 2018 році найняв топменеджером своєї компанії Лещенка. Згодом бізнесмен звинуватив його в розкраданні 250 мільйонів доларів і намагався стягнути їх через суд.

Олена Богач. Фото: t.me\graty_me

Олена Богач. Фото: t.me\graty_me

За версією слідства, Ґросанс найняв колектора Дмитра Коваленка для стягнення боргу, але той узяв гроші і не виконав зобов'язань, і американець вирішив його вбити. Разом із подільницею Оленою Богач він замовив його кілеру, який насправді був поліцейським під прикриттям. На початку листопада поліція інсценувала замах та вбивство колектора. Після цього Ґросанс та Богач замовили «кілеру» покалічити міністра Романа Лещенка.

18 листопада на брифінгу глави МВС Дениса Монастирського стало відомо, що на міністра аграрної політики Романа Лещенка готувався замах. Поліція спрацювала на випередження, замовників було заарештовано. Замах готувався через образу на Лещенка ще за часів ведення власного бізнесу та до призначення його керівником аграрного відомства. Сам Роман Лещенко дізнався про замах, що готувався на нього, теж 18 листопада.