Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
23 квiтня
Завантажити ще

Суд не зміг обрати запобіжний захід львівському "антивакцинатору", але дозволив його затримати

Суд не зміг обрати запобіжний захід львівському

Галицький районний суд Львова дозволив затримати організатора численних акцій проти вакцинації Остапа Стахіва, чиї дії силовики кваліфікували за статтею про захоплення державної влади. Про це повідомляє " Радіо Свобода ".

- Оскільки Остап Стахіів не з'явився на судове засідання, запобіжний захід без його присутності суд не обирав. Проте, згідно з рішенням суду, Остапа Стахіва дозволено затримати, але за умови, якщо дозволять медики, пише видання.

Під час засідання адвокат Стахіва надав суду довідку про те, що підозрюваний перебуває в одній із лікарень у місті Свалява Закарпатської області.

– Адвокати надали довідку про те, що Стахів перебуває у Свалявській районній лікарні. Видано ухвалу суду про затримання Стахіва та доставлення його до зали суду 18 листопада під конвоєм. Сьогодні за ним працівники управління СБУ поїхали, мають взяти його під варту та доставити до зали суду, - повідомила речник обласної СБУ Роксолана Яворська, але про який діагноз йдеться не уточнила.

За її словами, СБУ не має інформації про те, що здоров'ю Стахіва загрожує небезпека, у зв'язку з чим слідчі клопотали про затримання Стахіва та доставку його до суду для обрання йому запобіжного заходу. У разі, якщо інформація адвокатів підтвердиться та медики дадуть дозвіл, 18 листопада підозрюваного доставлять до Галицького суду Львова для обрання запобіжного заходу.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Львів'янин Остап Стахів є організатором численних антивакцинаторських акцій у різних регіонах України. 16 листопада СБУ вручила йому про підозру за ст. 109 Кримінального кодексу "Дії, спрямовані на насильницьку зміну або повалення конституційного ладу або захоплення державної влади".

За версією слідства Стахів розгорнув діяльність антиукраїнської мережі, яка під «антивакцинаторськими» гаслами намагалася дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в державі. Силовики вважають, що зловмисники закликали до насильницької зміни конституційного ладу. За попередніми даними, їхні дії координували російські куратори. У СБУ стверджують, що метою Стахіва та його спільників було захоплення влади у відповідних регіонах та створення на території України власних територіальних громад із власною міліцією та економікою.