Завантажити ще

Керівник ДСНС Дніпропетровської області - про трагедію у приватному будинку для людей похилого віку: Пожежа самоліквідувалася

Керівник ДСНС Дніпропетровської області - про трагедію у приватному будинку для людей похилого віку: Пожежа самоліквідувалася
Фото: t.me/denisovaombudsman

У ДСНС Дніпропетровської області розповіли подробиці трагедії у приватному будинку для людей похилого віку, в якому загинули п'ять жінок. Повідомлення на «101» надійшло від працівників Національної поліції о 10.32. До правоохоронців, у свою чергу, звернулася адміністраторка установи. Вона повідомила, що знайшла жінок без ознак життя.

- Представники ДСНС Дніпра, які прибули на місце, встановили, що спалах виник у кімнаті на другому поверсі будинку на площі 2 кв. м. Пожежно-рятувальні відділення для ліквідації пожежі не залучалися. У зв'язку з обмеженням кисню пожежа самоліквідувалася, – розповів на брифінгу начальник ДСНС Дніпропетровщини Андрій Кульбач.

У ДСНС зазначили, що трагедія сталася у приватному житловому будинку, який переобладнано під заклад для людей похилого віку.

Про загибель п'яти осіб у пансіонаті для людей похилого віку вдень у вівторок повідомила поліція Дніпропетровської області. За попередньою версією, жінки віком від 75 до 89 років отруїлися чадним газом. Адміністратора закладу затримали.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова пізніше розповіла, що пожежа сталася у приватному будинку для людей похилого віку мережі «Тепло любих». У будинку проживало 30 осіб віком від 75 до 89 років, з яких 23 – лежачі. На другому поверсі, де сталося замикання електричної проводки, перебували хворі, що лежали. Пацієнтів транспортували до іншої будівлі закладу у Дніпрі.

Денисова зазначила, що у 90% приватних пансіонатів, які перевірили працівники Офісу Уповноваженого у 2021 році, було порушення протипожежних норм. На вікнах встановлені ґрати, двері зачиняються на замок, а ключі від них знаходяться у персоналу, протипожежна сигналізація відсутня.

У січні внаслідок пожежі у нелегальному будинку для літніх людей у Харкові загинули 15 людей. Після трагедії затримали чотирьох людей: власника будівлі, сімейну пару орендарів та адміністратора, який не був офіційно працевлаштований.