Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Очевидці дивної смерті українця у Туреччині: Він запевняв, що сатаніст перебив усю туристичну групу

Очевидці дивної смерті українця у Туреччині: Він запевняв, що сатаніст перебив усю туристичну групу
Фото: facebook.com/irahromyko

Семеро українських туристів застрягли в Туреччині в очікуванні висновків місцевого судмедексперта. Усі вони свідки дивної та страшної смерті керівника їхньої групи, але будь-якої миті можуть стати підозрюваними у вбивстві. Місцева поліція залишила мандрівників під підписку про невиїзд, допоки точно не встановить правду в цьому дикому надзвичайному стані.

Після прильоту поводився дивно

Туристи з Рівного, Києва та Запоріжжя прилетіли до Туреччини 15 жовтня, щоб пройтися знаменитою Лікійською стежиною. Тут завжди безліч паломників і тих, хто цікавиться – перехід не складний, хіба що доводиться тягнути на спині рюкзак, ночувати в наметах, зате на привалі можна купатися ще в теплому Середземному морі.

Саме на пляжі й порізав собі вени керівник української туристичної групи. Він досвідчений мандрівник, неодноразово їздив до Туреччини та був ініціатором цього походу. Але з самого початку він почав поводитись дуже дивно.

- Гарна була людина. Я знайома з ним понад 20 років. Ми разом їздили у велопоходи, – розповідає «КП в Україні» мешканка Запоріжжя Ірина Громико. - Спочатку він поводився нормально, але на другий день після прильоту виглядав пригніченим, ніби його щось турбувало. Не міг сидіти на місці. Ходив колами. І зовсім не спав – провів без сну майже три доби. Вранці, коли ми стояли в Олюденізі (курортне селище на узбережжі Середземного моря. – Авт.), він заявив, що не піде далі стежиною, і вирушив на пляж. Поки вирішували, як бути далі – розділитись на дві групи та комусь залишитися з ним, нам стали кричати: «Він ваш? Я бачив, як він порізав себе».

Усі кинулися на пляж. Їхній друг був ще живий, йому спробували зупинити кров, подзвонили в швидку. Медики забрали туриста ще живим. Але в шпиталі він помер.

- Він був стривожений, схоже, що він мав якийсь параноїдальний напад. З ним увесь час знаходився хтось із наших, але тут втратили пильність,

продовжує наша співрозмовниця.

За її словами, напередодні самогубства чоловік уночі дзвонив друзям у Рівне та казав, що серед них є сатаніст, і вся група перебита, а він урятувався.

Ще весела та повна передчувань від походу туристична група. Фото: facebook.com/kiveroro

Ще весела та повна передчувань від походу туристична група. Фото: facebook.com/kiveroro

Id-заборона на виїзд із Туреччини

Однак поліція не поспішає вірити у версію самогубства на ґрунті божевілля. Хоча нібито є свідчення лікаря, котрий приїхав на виклик.

- Лікар швидкої допомоги бачив, як наш товариш чинив опір і не хотів, щоб його рятували,

запевняє Ірина Громико.

«Помер один із членів нашої групи, і до кінця слідства на нас усіх оформили id-заборону на виїзд. Справу не закриють без експертизи, яку роблять уже 3 тижні. Наш літак полетів без нас минулого вівторка», - пише ще одна свідок подій - Вікторія Скрипка-Зінчук.

Туристи мали полетіти додому 2 листопада.

«І не факт, що справу закриють до кінця наступного тижня. А вдома у кожного робота, діти, батьки та свої проблеми», - коментує Вікторія.

Навчена досвідом, вона радить майбутнім мандрівникам заздалегідь готуватися до кризових ситуацій: вчити англійську, мати запас готівки і… не сподіватися на допомогу посольства. Мовляв, там не передбачено фінансової допомоги для тих, хто потрапив у біду, максимум можуть дати телефон платного адвоката з іншого кінця країни.

Втім, можливо, після публічного розголосу наші дипломати приєдналися до ситуації.

– Зараз ми зв'язалися з адвокатом, якого надало консульство. Маємо піти до суду та взяти фотокопії справи. Чекаємо на висновок експертизи, яку тут роблять дуже довго, - повідомила нам Ірина Громико.

За її словами, цей процес може тривати до 6 місяців.

– З консульства дзвонять нам регулярно, сьогодні обіцяли підшукати житло дешевше, – розповідає туристка. - Мене чекають удома неповнолітня дочка-школярка та старенька мама, яка потребує допомоги. Як реагують? Чекають, переживають.

Жінка переживає, що може втратити роботу, якщо не повернеться додому найближчого тижня. У туристів закінчуються гроші, доводиться заощаджувати. На щастя, допомагають місцеві українські емігранти, яких туристи знайшли у фейсбуці у групі «Українці у Фетхіє». Ті сходили з ними до суду як перекладачі і допомогли з'їхати з готелю до скромнішого житла.

Вікторія Скрипка-Зінчук та Ірина Громико. Фото: facebook.com/irahromyko

Вікторія Скрипка-Зінчук та Ірина Громико. Фото: facebook.com/irahromyko

ОФІЦІЙНО

- Міністерство закордонних справ задіяло для вирішення ситуації із групою українських туристів у Туреччині посольство України в Анкарі. Одразу дві українські дипломатичні установи – посольство та консульство в Анталії – надають українцям допомогу. Дипломати домовилися з місцевим адвокатом про безоплатну правову допомогу нашим туристам у контексті розгляду справи в суді, - повідомляє речник МЗС України Олег Ніколенко.

На час слідчих дій суд обрав нашим туристам запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд. Суд зможе переглянути заборону на виїзд із Туреччини після отримання результатів судмедекспертизи.

Українське посольство звернулося до МЗС Туреччини для проведення оперативного та неупередженого слідства.

- Наш консул в Анталії також запросив зустрічі з генеральним прокурором міста Фетхіє та керівництвом Управління судмедекспертизи. Вивчаються можливості підтримки перебування українців під час слідчих дій. Хочу всіх заспокоїти, наші дипломати не залишать українців у Туреччині напризволяще. Справа перебуває на особливому контролі керівництва МЗС України, - наголосив Ніколенко.

До речі, тіло загиблого практично одразу передали в Україну та 22 жовтня його поховали на батьківщині.