4 червня
Завантажити ще

На Житомирщині мати замкнула дітей у гуртожитку, а потім зателефонувала до соцслужби та запропонувала їх забрати

На Житомирщині мати замкнула дітей у гуртожитку, а потім зателефонувала до соцслужби та запропонувала їх забрати
Фото: кадр з відео tsn.ua

Відчинивши двері вказаного горе-матір'ю приміщення, ювенальний інспектор виявила 4-річну дівчинку та її старшого 8-річного брата. Виявилося, що діти більше доби просиділи у замкненій кімнаті без їжі та туалету, повідомила ТСН.

- Жінка перебувала у стані сп'яніння і сказала, що діти закриті вдома, а вона не збирається протягом кількох днів повертатися додому. Вона сказала - заберіть дітей. Нічого не пояснювала, поклала слухавку, – розповіла про дзвінок керівник служби у справах дітей Житомирської міської ради Ольга Бібла.

За словами ювенального інспектора, відчинивши двері, вона побачила заплаканих, голодних, недоглянутих та брудних дітей, які перебували в антисанітарних умовах.

– Поки що працювали соціальні служби та поліцейські, а це – кілька годин – ніхто з дорослих так і не з'явився у будинку, – розповіла представник ГУНП у Житомирській області Алла Ващенко.

Нині діти перебувають у дитячому відділенні лікарні. Медики кажуть, мама до них не приходила. У малюків гарний апетит. А старший братик навіть доглядає молодшу сестричку. Обидві дитини здорові, кажуть медики, і зараз проходять обстеження.

Маму у гуртожитку досі ніхто так і не бачив. Кімната закрита, а телефон не відповідає. За даними сусідів, жінці 28 років. Вона ніде не працює та виховує дітей одна. Часто п'є та б'є малюків. А тим, хто заступається за них – загрожує.

Пізніше стало відомо, що сім'я перебуває на обліку в соцслужбах як неблагонадійна. Дітей уже вилучали п'ять разів. Три рази – у селі, де раніше жила жінка, та ще два у Житомирі. Але щоразу повертали назад, бо мама присягалася більше не пиячити.

На цей раз через залишення дітей без нагляду жінку планують притягнути до кримінальної відповідальності. Їй може загрожувати два роки позбавлення волі чи обмеження волі. Однак для цього її ще треба знайти.

Долю дітей вирішуватиме комісія. Поки братик із сестричкою залишаються у лікарні, але якщо суд позбавить матір прав – їх передадуть до прийомної родини.

На Тернопільщині раніше поліція розшукала жінку, яка кинула свого новонародженого малюка в сумці на території занедбаного заводу. Врятував дитину щасливий випадок – її плач почула жінка, що проходила повз.

Новини по темі: Діти Новини Житомира