Завантажити ще

Звинувачений у домаганнях актор Володимир Талашко пішов із університету за власним бажанням

Звинувачений у домаганнях актор Володимир Талашко пішов із університету за власним бажанням
Фото: Нужненко Сергій\УНІАН.

Український актор і режисер Володимир Талашко, якого кілька студенток минулих років університету імені Карпенка-Карого звинуватили у домаганнях, написав заяву про звільнення з вишу за власним бажанням. Про це 8 листопада у фейсбуці написала актриса Вікторія Муштей - одна з постраждалих (за її свідченнями) від приставань зірки фільму "У бій ідуть лише старі".

- Битва виграна. Талашко написав заяву за власним бажанням та викладати в університеті не буде. Наразі є прецедент офіційного розслідування харасменту у творчому вузі та успішна його розв'язка, - повідомила вона.

На думку Муштей, "всі потоки бруду" та труднощі коштували того, щоб нові студентки та абітурієнтки не зазнавали насильства, а також щоб "це було прикладом" іншим педагогам, які зловживають своєю владою.

- А тепер про ложку дьогтю. Я написала до Карпенка-Карого 30 серпня. У листі я вказала, що в мене є контакти дівчат, яких домагався Талашко, я готова їх надати та співпрацювати з групою розслідування. Група почала працювати за офіційними даними 1 вересня. Мені ніхто не відповів, і зі мною не зв'язалися й досі. Тільки завдяки Владу Білоцькому, який подавав адвокатські запити, ми дізналися про результат роботи групи розслідування на момент 19 жовтня, - обурена актриса.

За інформацією Муштей, комісія вишу лише "прийняла інформацію, що надійшла, до відома" і продовжила роботу групи з розслідування скарг на Талашка до кінця 2021 року. На думку борця за справедливість, це банальне бажання затягнути процес і по-тихому зам'яти питання.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

У серпні сценарист Богдан Панкрухін оприлюднив кілька історій дівчат, які заявили про домагання 75-річного актора та викладача Київського університету театру, кіно та телебачення імені Карпенка-Карого Володимира Талашка. За словами дівчат, домагання продовжуються протягом 20 років, але керівництво ВНЗ їх замовчує. Зірка кіно запрошував їх до себе додому, пропонував випити, а потім "фотографував голими, заводив до спальні і схиляв до інтиму", або як варіант - змушував грати "етюди з роздяганням" у присутності інших студентів.

До звинувачень приєдналися журналістка Цензор.НЕТ Ірина Сампан, яка у 2018 році брала інтерв'ю у актора, та актриса Анастасія Вергелес. Пізніше український маркетолог та блогерка Марія Смирнова-Матрос заявила, що Талашко був другом її батьків та зґвалтував її у 17 років.

Сам артист усі звинувачення заперечує. За словами Талашка, іноді репетиції проходили у нього вдома, але жодного "інтимного спілкування" він не пам'ятає.

Наразі керівництво університету відсторонило його від роботи, а у Мінкульті ініціювали службове розслідування.

Володимир Талашко – радянський та український актор. Народний артист України з 2002 року. Став знаменитим після ролі старшого лейтенанта Сергія Скворцова у фільмі "У бій ідуть лише старі".