15 червня
Завантажити ще

Консульство зв'язалося з туристами, які застрягли в Туреччині через розслідування загибелі члена групи

Консульство зв'язалося з туристами, які застрягли в Туреччині через розслідування загибелі члена групи
Фото: facebook.com/irahromyko

Консульство в Анталії зв'язалося з українцями, які на три тижні застрягли в Туреччині через розслідування загибелі члена їхньої туристичної групи. Про це " Інтерфакс-Україна " повідомив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

- Консули взаємодіють із турецькими правоохоронцями, які ведуть розслідування. Вони також підтримують регулярний зв'язок із родичами загиблого та туристами, - сказав він.

Ніколенко підтвердив, що турецьке слідство розглядає версію самогубства, тому до завершення слідчих дій суд тимчасово заборонив супутникам українця залишати територію Туреччини. Зокрема, має завершитись експертиза предмета, яким було завдано поранення.

Спікер МЗС зазначив, що українське консульство звернулося до турецької сторони для проведення швидкого та неупередженого розслідування цієї справи, а також консультує громадян у контексті подальших кроків.

Одна з членів групи Ірина Громико повідомила у Фейсбуці, що консульство зв'язалося з ними та обіцяло з понеділка робити запити до турецького суду щодо перебігу справи.

6 листопада Громико написала, що туристи з України змушені залишатися в Туреччині через розслідування, яке ведуть через загибель одного з учасників групи. 15 жовтня до Анталії прилетіли жителі Рівного, Києва та Запоріжжя для походу Лікійською стежкою. 17 жовтня один із членів групи вчинив суїцид. Суд заборонив залишати Туреччину семи учасникам групи до завершення судово-медичної експертизи (id-заборона). Натомість тіло померлого передали в Україну та поховали. Ірина Громико зазначила, що на кожен будинок чекають родина, діти та робота, яку вони можуть втратити. У туристів закінчуються гроші.