29 червня
Завантажити ще

В Україні запустили реєстр педофілів. Поки що - у тестовому режимі

В Україні запустили реєстр педофілів. Поки що - у тестовому режимі
Фото: Олексій Булатов.

В Україні запрацював і почав наповнюватись інформацією так званий "реєстр педофілів ". Про це 26 жовтня повідомляють " Українські новини ".

Про це йдеться у повідомленні Мін'юсту із посиланням на заступника міністра юстиції Олену Висоцьку.

- В Україні запустили та почали наповнювати реєстр педофілів. Поки що реєстр працює в тестовому режимі. Станом на сьогодні у цьому реєстрі вже містяться дані про 171 особу, яка була притягнута до відповідальності та відбуває покарання за сексуальні злочини проти неповнолітніх, - зазначила Висоцька.

Міністерство юстиції спільно з органами прокуратури та суду наповнює реєстр, вивчаючи особисті справи засуджених за аналогічні злочини, щоб навіть після відбування покарання інформація про них зберігалася у цій базі даних. Це потрібно, щоб убезпечити, наприклад, навчальні заклади чи лікувальні заклади, чи інших людей, які працюють із групами дитячих колективів, від того, щоб взяти таку людину на роботу.

Зазначається, що під час створення реєстру вивчався досвід інших держав – США, Канади, більшості європейських країн, зокрема Норвегії, де функціонує одна з найкращих "тюремних систем".

ОФІЦІЙНО

13 січня 2020 року президент України підписав закон про введення Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканності малолітнього та посилення відповідальності за такі злочини ( реєстр педофілів ). Рада у другому читанні схвалила відповідний законопроект у грудні 2019-го. Паралельно пропонувалося запровадити хімічну кастрацію для педофілів, але цей захід парламентарі не підтримали.

Згідно із законом, до закритого реєстру вносяться відомості про педофіла: його ПІБ, дата народження, місце проживання або перебування, відомості про злочин, за який було засуджено, застосоване кримінальне покарання, інформація про фактично відбуте покарання та порушення правил адміністративного нагляду.

Користувачами реєстру є керівники прокуратур та органів досудового розслідування, прокурори, слідчі та інші уповноважені особи Національної поліції України та Державного бюро розслідувань.