Завантажити ще

Обережно, фейкова "Дія": шахраї продають додаток, в якому є COVID-сертифікат і можна редагувати дані

Обережно, фейкова
Фото: gagadget.com

Українцям пропонують встановити на смартфони підроблений додаток " Дія ". Для його поширення створений фейковий  телеграм-канал Дія, де всім бажаючим рекламують і продають підроблений додаток для Android з можливістю редагування даних. Як повідомляє портал gagadget.com, підроблений додаток рекламують з розрахунком на підлітків: "можна курити кальян і пити пиво", вказавши потрібну дату народження.

Крім того, додаток містить підроблений «зелений» Covid-сертифікат, який свідчить про нібито проходження повного курсу вакцинації, студквиток, водійські права і ряд інших документів.

Підроблений зелений COVID-сертифікат в фейковий додатку

Підроблений зелений COVID-сертифікат в фейковий додатку

При цьому шахраї запевняють, що фейкова "Дія" не відрізняється від справжньої і не викликає ніяких підозр. Ціна питання - 120 гривень.

Раніше повідомлялося, що в Україні вже виписали перший мільйон електронних лікарняних. Також ми писали про те, що в додатку "Дія" доступні всі можливі формати українських COVID-сертифікатів. Крім того, за допомогою сервісу "Дія" можна дистанційно записатися в ЗАГС на реєстрацію шлюбу.

Глава Мінцифри Михайло Федоров обіцяв, що до 23 серпня 2021 року українці зможуть користуватися електронним паспортом у всіх життєвих ситуаціях. Мінцифра планує оцифрувати 100% послуг до 2024 року.