1 червня
Завантажити ще

Корабель ВМС України отримав пробоїну в Чорному морі, йде рятувальна операція

Корабель ВМС України отримав пробоїну в Чорному морі, йде рятувальна операція
Фото: mil.in.ua

Військовий корабель Військово-морських сил ЗСУ в результаті погіршення погодних умов отримав пошкодження під час виконання завдань у Чорному морі. Розпочато рятувальна операція, екіпажу вдалося стабілізувати ситуацію і на даний момент загрози життю моряків немає. Про це 13 жовтня ввечері на своїй сторінці в Фейсбук повідомляє прес-служба ВМС ЗСУ.

Військові розповіли, що на борту українського військового корабля в результаті різкого погіршення погодних умов виникла аварійна ситуація. В результаті корабель отримав пошкодження.

- Після оцінки обстановки, було прийнято рішення про постановку корабля на якір з метою забезпечення проведення заходів по боротьбі за живучість, - уточнили в ВМС ЗС України.

Розпочато і триває рятувальна операція. У ній задіяні кораблі і катери, а також повітряні судна Держприкордонслужби та ГСЧС. У військовому відомстві відзначили, що екіпажу вдалося стабілізувати аварійну ситуацію. Загрози життю для військових моряків і ризику втрати корабля немає.

"Зараз триває операція з надання допомоги аварійному кораблю і поверненню його в пункт постійної дислокації", - уточнили в ВМС.

У ВСУ не розкрили подробиць і не розповіли, який корабель зазнав аварії. У той же час ресурс mil.in.ua уточнює, що мова може йти про судно розмагнічування "Балта". Вранці 13 жовтня, виконуючи завдання в районі острова Зміїний, "Балта" напоролася на невідомий обх'ект і отримала пробоїну, затоплено кілька відсіків. До операції залучені більшість плавскладу ВМС ЗС України, разом з розвідувальним кораблем «Сімферополь», також в район відправлені пошуково-рятувальний буксир «Сапфір» і пошуково-рятувальні катери КП «Морська пошуково-рятувальна служба». Роботи ускладнюються погодними катаклізмами районі інциденту: хвилі заввишки до 2 метрів і вітер 10 метрів в секунду.

Відзначається, що в кінці минулого року "Балта" повернулася до складу ВМС ЗСУ після ремонту. Судно розмагнічування СР-568 було закладено на Північній верфі у Гданську (Польща) в 1987 році, спущено на воду 10.04.1987 року. Входило до складу Чорноморського флоту СРСР, згодом перейшло у власність України.

Раніше повідомлялося, що в останній день спільних навчань Sea Breeze-2021 десантника віднесло в море після стрибка з парашутом, була розгорнута рятувальна операція.