Завантажити ще

Суд закрив справу антімайдановця Топаза

Суд закрив справу антімайдановця Топаза
Фото: Костянтин БУНОВСЬКИЙ

Житель Харкова Гнат Кромський, він же - відомий персонаж антимайдана Топаз, уникнув покарання у справі про викрадення людини. Про це повідомляє видання Watchers Media.

Суд у цій справі став на бік захисту. Адвокат Топаза Олександр Шандра подав клопотання, в якому просив звільнити Кромского від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності. Прокурор Юлія Малашіч заперечувала: на її думку, оскільки Кромський вже був засуджений за участь у подіях "російської весни" в Харкові, то розрахунок строків давності переривається в разі вчинення нового злочину. Однак суддя Андрій Скуба 22 вересня вирішила звільнити Кромського від кримінальної відповідальності і закрити справу у зв'язку із закінченням строків давності (останнє засідання у справі минуло 11 серпня).

"Топаза" звинувачували в співучасті в незаконному позбавленні волі або викраденні людини, скоєне з корисливих мотивів за попередньою змовою групою осіб (ст.146 КК України), що супроводжувалося заподіянням жертві фізичних страждань. Кромський міг отримати до 5 років позбавлення волі. Йдеться про викрадення Владислава Іваненко. Його 21 січня 2014 року "тітушки" вивезли в ліс і катували, оскільки думали, що він учасник Майдану. Пізніше його відпустили. Слідство стверджувало, що Кромський допомагав тітушкам.

29 червня Гнат Кромський писав, що його затримала СБУ для примусової доставки в суд за цією справою, хоча він нібито самостійно відправився на засідання в столицю поїздом з Харкова. 30 червня його побили під будівлею суду після засідання.

Харків'янин Гнат Кромський був членом охорони "антиМайдану" в Маріїнському парку в Києві. Став відомий за позивним "Топаз" (фраза "Топаз, дай команду" стала мемом) після появи в інтернеті відео, знятого в таборі "антиМайдану". Також він брав участь у захопленні будівлі Харківської ОДА 1 березня 2014 року, був активним учасником в масових заворушеннях навесні 2014 року.

У 2018 році Кромський був визнаний винним в злочинах за статтями про зазіхання на територіальну цілісність України, за статтею про масові заворушення, і за статтею про незаконне заволодіння транспортним засобом Кримінального кодексу України. Йому дали вісім років тюрми з конфіскацією всього належного йому майна. Однак, в 2019 році Топаз вийшов на свободу за законом Савченко.